Jeden kierował pod wpływem, drugi pomimo zakazu

0
Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie 38-letni kierowca, którego "dziwne" zachowanie zgłosił anonimowy mężczyzna, który zadzwonił na policję. Kolejnym kierowcą, który nie zastosował się do przepisów, był 25-latek z województwa łódzkiego. Został zatrzymany w Kobylej Górze. Funkcjonariusze ustalili, że prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu.

Kolejni dwaj nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce ostrzeszowskiej policji. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który wsiada do samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. Anonimowe zgłoszenie o takiej treści odebrano w tamtejszej komendzie powiatowej. Na miejsce wysłano patrol, ale w międzyczasie zgłaszający przekazał policji, że stracił auto z pola widzenia. Funkcjonariusze znaleźli opisane przez anonimowego informatora fiata punto w Tokarzewie.

– Policjanci potwierdzili, że kierowca z gminy Doruchów był pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie wykazało aż ponad trzy promile. Mundurowi sprawcy uniemożliwili dalszą jazdę oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie – wyjaśniają mundurowi.

Kolejne zatrzymanie dotyczyło kierowcy jadącego ulicą T. Sikorskiego w Kobylej Górze. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec województwa łódzkiego kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia tego typu pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Wieruszowie.  Trwa postępowanie w tej sprawie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick