Jarocin. Są efekty zbiórki na respiratory

0
Fot. UM w Jarocinie
Ponad 37 tys. zł udało się zebrać w ramach akcji „Rozdajemy maski – zbieramy na respiratory”. Kwota wesprze zakup niezbędnego sprzętu. Do inicjatywy dołączyli mieszkańcy Jarocina.

Przez dwa dni w Jarocinie trwała akcja „Rozdajemy maski – zbieramy na respiratory”. W 20 punktach dystrybucji na terenie gminy Jarocin można było nabyć maseczki ochronne, a dochód ze sprzedaży tych maseczek miał wesprzeć zakup 4 respiratorów dla szpitali. Specjalistyczny sprzęt medyczny będzie wykorzystany do ratowania życia mieszkańców gminy Jarocin, powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych. Komplet 2 maseczek kosztował 10 zł, ale można było dawać większe kwoty. W sumie zebrano 37 675,45 zł.

Akcja została zorganizowana w ramach szerszego przedsięwzięcia „Zbiórka na walkę z koronawirusem”. Koordynatorem wszelkich działań związanych z gminną zbiórką oraz dystrybucją materiałów i środków chroniących przed zachorowaniem jest Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Szefem programowym fundacji jest burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

CZYTAJ TAKŻE: Sto laptopów dla uczniów w trudnej sytuacji [ZDJĘCIA]

W ramach dotychczasowych działań prewencyjnych, mieszkańcy gminy Jarocin zostali wyposażeni w bezpłatne maseczki ochronne. Ich zakup sfinansowany został ze środków fundacji. Dzięki temu każde domostwo w gminie otrzymało po 2 sztuki takich masek.

W oba przedsięwzięcia bardzo mocno zaangażowali się strażacy OSP z terenu gminy, którzy najpierw dystrybuowali maseczki do mieszkańców, później – w lokalnych punktach dystrybucji realizowali zbiórkę na zakup respiratorów. – Obie akcje przebiegły sprawnie, a nasi strażacy pokazali – nie pierwszy raz – że zawsze możemy na nich liczyć – podkreśla burmistrz Jarocina.

Burmistrz Adam Pawlicki poinformował, że 4 respiratory zostały już zamówione. Dwa z nich sfinansowane zostaną ze środków gminy Jarocin, 2 pozostałe ze środków Fundacji Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Sprzęt ma być dostarczony do szpitala w pierwszym tygodniu maja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick