Jarocin rozpoczął budowę 400 mieszkań

0

Jarocin był pierwszym w Polsce samorządem, który już w grudniu ubiegłego roku  fizycznie rozpoczął prace budowlane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Rozpoczęto wówczas budowę 42 mieszkań na ul. Leszczyce w Jarocinie. Początkowo w ramach jarocińskiego programu zakładano budowę 400 mieszkań, stąd jego nazwa „Program budowy 400 mieszkań w gminie Jarocin”. 

Dziś wiadomo, że mieszkań powstanie więcej, a władze samorządowe szukają kolejnych miejsc, w których lokale mogły by być budowane. – Codziennie w ramach programu składanych jest po kilka wniosków na mieszkania. W tej chwili mamy ich ok. 500 – informuje Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Ciekawostką jest to, że wnioski składają nie tylko mieszkańcy gminy Jarocin, ale i mieszkańcy sąsiednich gmin, a nawet sąsiednich województw. Hitem jest to, że mamy nawet kilka wniosków złożonych m.in. od Polaków, którzy wracają z Wielkiej Brytanii, USA a również z Hiszpanii do Polski – dodaje prezes Wolski.

Mieszkania powstaną przy ul. Leszczyce i ul. Siedlmińskiej w Jarocinie oraz w oddalonym ok. 4 km dalej Siedleminie. Kolejne lokale wybudowane będą w Potarzycy i Łuszczanowie. – Budownictwo mieszkaniowe jest motorem rozwoju naszej gminy. Nie ma tu przypadkowości tylko racjonalne, wielkopolskie myślenie, żeby jak najlepiej i jak najefektywniej wybudować mieszkania – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina. – Duże podziękowania należą się prezesowi JTBS i całej załodze, która od 2 lat pracowała nad tym projektem. To, że nam się udało, to także zasługa dobrej współpracy z instytucjami rządowymi – podkreślił burmistrz Jarocina podczas uroczystości przekazania placu budowy. Symbolicznym gestem przekazania placu budowy było wręczenie wykonawcy albumu fotograficznego ze zdjęciem z pustego jeszcze placu budowy przy ul. Siedlemińskiej.

– Niech ten album wypełni się  zdjęciami, a ostatnie fotografie w tym albumie niech przedstawiają zadowolone rodziny odbierające klucze do tych mieszkań – powiedział burmistrz Adam Pawlicki przekazując album prezesowi Agrobexu Krzysztofowi Kruszonie. Poznańska firma ma długą tradycję w sektorze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Działa na rynku od 1988 roku. W ciągu blisko 30 lat swej działalności wybudowała 4500 mieszkań. – Dla nas budowa tych mieszkań, to nie tylko fundamenty mury, dachy, ale przede wszystkim budowa miejsca, gdzie rodziny z Jarocina, z gminy Jarocin będą budowały swoje szczęście i znajdą miejsce dla swojego rozwoju – mówił podczas otwarcia Krzysztof Kruszona. – Dlatego czujemy dużą odpowiedzialność za to zadanie i wyzwanie. Wyzwanie, dlatego, że jesteśmy świadomi tego, że bierzemy udział w większej całości, że jest to element rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Deklaruję, że wykorzystamy wszystkie nasze umiejętności i kompetencje, by temu wyzwaniu sprostać – mówił prezes Agrobexu.

Jarocin jest pierwszy w Wielkopolsce. Niech to będzie ten dobry przykład i dla regionu i dla kraju. Jest też pierwszym w Polsce placem budowy oddanym w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Życzę, żeby nie tyle być pierwszym, tylko żeby być najlepszym, tak jak to lubimy robić w Wielkopolsce – podsumował obecny na uroczystości w Jarocinie przedstawiciel wojewody wielkopolskiego, Tomasz Małyszka – zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa.

Więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/0B6MiwWj_XNEEbml1SE45WGZMMDA?usp=sharing

źródło:jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick