Jarocin Festiwal 2018. Zaprasza żywa biblioteka

0
Metz rozmawia z John Lydon Official i Wojtek Mazolewski, wyjątkowe spotkanie z wokalistką PussyRiot, Marcin Świetlicki przepytuje Janerkę, a Pablopavo dyskutuje ze Stasiukiem. Oprócz tego dużo dobrego kina, giełda winylowa, happeningi, mandale i wernisaże czyli Jarocin Festiwal pozascenicznie.

Nie lubisz kogoś, bo wygląda, myśli, czuje i wierzy inaczej niż ty? Przyjdź do Jarocińskiej Żywej Biblioteki, wypożycz „książki”, którymi tym razem będą… postrzegani stereotypowo ludzie. Porozmawiaj z wyznawcami różnych religii, osobami o różnych odcieniach skóry, z różnym stopniem sprawności fizycznej i różną orientacją seksualną i przekonaj się, że najskuteczniejszą formą poznania inności jest bezpośrednie spotkanie.

Żywa Biblioteka różni się od tej tradycyjnej z papierowymi książkami tym, że „Żywymi Książkami” w tym przypadku są ludzie, których można „wypożyczyć”, by porozmawiać z nimi o ich życiu i zadać pytanie na dowolny temat. Towarzysząca Jarocin Festiwal 2018 inicjatywa będzie otwarta dla wszystkich. Reprezentantów grup doświadczających stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji, będzie można zaprosić do rozmowy (ok. 15-30 min.) i zweryfikować swoje poglądy i opinie.

Czekamy na Was w sobotę, 14 lipca między 10:00 a 15:30 na jarocińskiej starówce.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick