Jarocin: Czterech zatrzymanych. Dwóch pod wpływem alkoholu

0

W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze z KPP w Jarocinie aż czterem kierowcom zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwóch z nich straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu, jeden za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kolejny za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

 

Pomimo trudnych warunków, panujących od kilku dni, na drogach nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę, wykazują się brakiem rozsądku. Alkohol, zbyt ciężka noga i brawura mogą doprowadzić do nieszczęścia.

W miniony weekend jarocińscy policjanci zatrzymali uprawnienia czterem kierowcom, którzy zapomnieli o samodyscyplinie. Dwóch z nich straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu, jeden za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kolejny za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości – mówi młodszy aspirant  Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie. 

Na podwójnym gazie samochodem kierowali 58-letni mieszkaniec gminy Koźmin Wielkopolski  – zatrzymany do kontroli 5 stycznia oraz 21-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w ręce mundurowych wpadł dzień później.

7 stycznia natomiast policjanci Zespołu Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy zatrzymali na 3 miesiące uprawnienia do kierowania 31-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, który jadąc drogą krajową numer 11 w miejscowości Cielcza poruszał się swoim oplem zafira z prędkością 110 km/h.

– Za popełnione wykroczenie mężczyzna nie tylko stracił na 3 miesiące prawo jazdy. Za powyższe wykroczenie  kierujący został ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.  Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się także 19-latek z powiatu śremskiego, który 8 stycznia w Roszkowie potracił, kierowanym przez siebie samochodem marki BMW, 10-letnią dziewczynkę. Mężczyzna nie zważając na śliską nawierzchnię drogi podjął agresywny manewr zawracania doprowadzając do poślizgu samochodu – dodaje rzecznik. 

W wyniku poślizgu samochód wpadł na chodnik, którym szła 10-latka. Uderzona tyłem pojazdu dziewczynka wpadła na płot. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Kierujący samochodem, nie zatrzymując się by udzielić jej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Wezwany na miejsce patrol policji szybko ustalił dane pojazdu i jego kierowcy. W konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania młody kierowca stracił już uprawnienia do kierowania. Policjanci skierują też w jego sprawie wniosek o ukaranie do sądu w Jarocinie.

źródło: KPP Jarocin 
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick