Jak poznać cenę OC w 30 sekund?

0
Jak poznać cenę OC w 30 sekund? Takie pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Chcąc porównać dostępne oferty na ubezpieczenie samochodu, sięgają po kalkulatory OC online. Ale czy naprawdę trzeba podawać te wszystkie dane? Z pomocą przychodzi Beesafe, rewolucja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

Internetowy kalkulator OC pozwala nam wyszukać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia na rynku, a wszystko to bez wychodzenia z domu. Mówi się jednak, że przezorny zawsze ubezpieczony – i choć zakłady ubezpieczeń należą do instytucji zaufania publicznego, wielu z nas ma opory przed podawaniem danych w sieci. Dlatego właśnie Beesafe, firma będąca agentem ubezpieczeniowym marki Compensa, postanowiła stworzyć rewolucyjny kalkulator OC. Na czym polega jego innowacyjność?

Jakich danych wymaga od nas kalkulator OC?

Cena ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, począwszy od danych technicznych samego pojazdu, a kończąc na informacjach o jego właścicielu. Jak wyliczają eksperci firmy Beesafe, do wyliczenia składki ubezpieczyciel potrzebuje takich danych jak model i marka samochodu, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika, przebieg czy chociażby rodzaj zabezpieczeń antykradzieżowych. Na wysokość składki znaczący wpływ ma także historia ubezpieczeniowa właściciela, jego wiek, stan cywilny, doświadczenie za kierownicą, czy miejsce zamieszkania. Wyliczając składkę online, wszystkie dane dotyczące auta wpisujemy bez większego zastanowienia.

Czerwona lampka zapala nam się jednak w momencie, gdy musimy podać miejsce zamieszkania, datę urodzenia czy PESEL. Często, z obawy przed wykorzystaniem naszych danych do innych celów, rezygnujemy z tej drogi poszukiwań polisy. Czy naprawdę musimy podawać te wszystkie dane, chcąc kupić ubezpieczenie OC?

Czy kalkulator OC bez podawania danych ma sens?

Rozwiązaniem może być jednak kalkulator OC bez podawania danych. Tutaj z kolei pojawią się głosy mówiące o tym, że bez podania koniecznych informacji, kalkulator może wyliczyć nam jedynie składkę orientacyjną, która w rzeczywistości może mocno odbiegać od tej realnej. Czy rzeczywiście tak jest? Czy kalkulatory OC bez podawania danych nie mają sensu?

Otóż mają. Dzięki kalkulatorowi OC/AC od Beesafe, składkę wyliczysz podając tylko 3 informacje: rok produkcji auta, jego numer rejestracyjny oraz datę urodzenia właściciela. Te 3 informacje najczęściej mamy w pamięci, więc nie trzeba szukać ich w dokumentach. Następnie kalkulator zaprezentuje nam oferty na ubezpieczenie komunikacyjne. To najszybszy kalkulator na rynku, a widoczne tam ceny są wiążące. Przekonaj się sam, wchodząc na stronę https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

Czy dane podane w sieci są bezpieczne?

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na którą wskazują eksperci Beesafe, jest bezpieczeństwo danych, które podajemy w Internecie. Jednocześnie zaznaczają, że korzystając ze stron ubezpieczycieli możemy być pewni, że zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa informatycznego, a podane dane zostaną wykorzystane jedynie do wyliczenia składki ubezpieczeniowej. To, co możemy zrobić ze swej strony, by zmaksymalizować bezpieczeństwo w sieci, to sprawdzenie przed podaniem gdziekolwiek naszych danych, czy połączenie, z którego korzystamy jest szyfrowane.

Zwróćmy też uwagę na to, czy przeglądarka wyświetla symbol kłódki, która symbolizuje bezpieczeństwo połączenia. Warto wiedzieć, że jeśli wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych, możemy ją wycofać w dowolnym momencie.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick