Inwestycje PWiK-u za blisko osiem milionów

0

Ponad 7,8 mln zł to koszt czterech inwestycji realizowanych obecnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Gminna spółka buduje kanalizację sanitarną w Radlinie, deszczówkę przy ul. Piaskowej w Witaszycach i ul. Szkolnej w Cielczy. W Roszkowie, poza budową kanalizacji deszczowej, trwa modernizacja wodociągu. 

W ramach drugiego, i zarazem ostatniego, etapu kanalizowania Radlina wybudowane zostaną ponad 4 kilometry sieci sanitarnej wraz przyłączami. Integralną częścią inwestycji są 4 przepompownie ścieków, w tym jedna przydomowa. Koszt tej inwestycji to blisko 1,7 mln zł. 

Przy ul. Piaskowej w Witaszycach oraz przy ul. Szkolnej w Cielczy powstaną po 2 kilometry kanalizacji deszczowej. Łączny koszt realizacji tych inwestycji to kolejne 3 mln zł. W przypadku obu inwestycji następnym etapem prac będzie budowa nowych nawierzchni ulic oraz LED-owego oświetlenia. Inwestycje te sfinansują odpowiednio – gmina Jarocin oraz gminna spółka Zakład Usług Komunalnych. 

PWiK realizuje także przebudowę wodociągu i budowę deszczówki w głównej ulicy w Roszkowie. W ramach prac, których koszt to 3,1 mln zł, powstanie 1,8 km sieci wodociągowej oraz 1,3 km kanalizacji deszczowej. Prace związane z realizacją tych inwestycji rozpoczęły się jeszcze w roku 2016. – Chwilowo prace zostały wstrzymane ze względu na warunki pogodowe. Jak tylko będzie to możliwe, zostaną wznowione – informuje Remigiusz Nowojewski, prezes spółki PWiK. 

Prace w Roszkowie oraz Witaszycach PWiK realizuje ze środków własnych. Inwestycje w Radlinie i Cielczy zostaną sfinansowane częściowo ze środków własnych przedsiębiorstwa oraz – z preferencyjnych pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wykonawcą inwestycji jest, wyłoniona w ramach przetargu, jarocińska firma Drobud. 

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick