DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Helios rośnie w oczach, a w sprawie Komedy cisza. Jaki los czeka ostrowskie kino?

O powstaniu nowoczesnego kompleksu kinowego mówiło się od dłuższego czasu. Nikt jednak nie informował o tym oficjalnie. W końcu nowinę ogłosiła sieć kin Helios, uwzględniając Ostrów Wielkopolski jako lokalizację swojej kolejnej inwestycji.

Redakcja wlkp24.info poleca:

Helios wkracza do Ostrowa 

Ta informacja niewątpliwie ucieszyła mieszkańców Ostrowa, którzy wielokrotnie wybierali wycieczki do sąsiedniego Kalisza, by tam obejrzeć kinowe nowości. Komentowano także to na łamach naszego portalu. – Komeda się nie stara. Jedno okienko otwarte, zero pomysłu. Pani dyrektor Komedy czeka już na emeryturę, tam trzeba wpuścić kogoś z pomysłem, żeby rozruszać tę instytucję. Tak myślę – pisze jeden z czytelników. Wystarczy, że kino Komeda będzie oferowało kawę, herbatę, zimne napoje i przekąski (nie tylko popcorn) i pozostanie przy obecnej cenie biletów. Trzeba powalczyć o widzów – dodał kolejny.

Helios proponuje kompleks z czterema salami, które zmieszczą łącznie 600 osób. Pierwsze filmy mają zostać wyświetlone jeszcze w 2020 roku.

„To są lata zaniedbań ze strony władz miasta”

Nad przyszłością ostrowskiego Kina Komeda zastanawiają się nie tylko władze miasta, ale też kierownictwo kina. Ich zdaniem obecna sytuacja to efekt wieloletnich zaniedbań i bierności ze strony włodarzy Ostrowa. Ewa Smolińska odpierała także zarzuty mieszkańców miasta, których zdaniem kino nie nadąża za nowościami kinowymi.  – Słyszymy głosy, że u nas nie można obejrzeć większości nowych filmów. Pragnę zaznaczyć, że rocznie gramy około 160 tytułów – wyjaśnia Smolińska.

O porażce nad zarządzaniem kinem mówił także Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Będziemy musieli się poważnie zastanowić nad przyszłością kina, ale i samego budynku. Pomysłu nie ma, bo trzeba powiedzieć uczciwie, że takiego pomysłu nie było przez lata w Ostrowie – wyjaśnił Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Radny apeluje, prezydent odpowiada

Temat ostrowskiego kina poruszył na ostatniej sesji rady miejskiej radny Jakub Paduch. – Kino Komeda jest kinem studyjnym i ma ono swoje stałe grono odbiorców. Powstanie nowego kina może spowodować zupełny odpływ tych widzów, którzy nastawieni są na oglądanie filmów tuż po ich premierze – mówił Paduch.

Kino Komeda należące do sieci kin studyjnych, posiada zobowiązania wyświetlać dany tytuł przez określony czas. Problem logistyczny pojawia się w momencie, kiedy w jednym czasie startują trzy lub cztery premiery. Kino Komeda z racji jednej sali nie jest w stanie wyświetlić wszystkich tytułów. Według radnego Paducha problemem jest też uregulowanie tematu własności budynku, w którym znajduje się Kino Komeda. – To główny pretekst do braku decyzji w sprawie gruntownej modernizacji kina – mówił Paduch.

Radny Jakub Paduch złożył w sprawie kina interpelację. Padają w niej pytania: „Czy i jakie zmiany w funkcjonowaniu Kina Komeda w związku z pojawieniem się na terenie miasta konkurencyjnego kina planuje podjąć Pani Prezydent? Czy nie uważa Pani za zasadne, aby wreszcie uregulować kwestie własności budynku Kina Komeda? Czy po uregulowaniu kwestii własności nie uważa Pani Prezydent, że zasadne byłoby przeprowadzenie modernizacji obiektu w taki sposób, aby dużą salę kinową podzielić na dwie mniejsze, zwiększając możliwości repertuarowe kina oraz zamontować w budynku windę, aby obiekt stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych i starszych?”

W odpowiedzi na interpelację możemy przeczytać, że „wizja otwarcia w roku bieżącym nowego, sieciowego kina była znana zarówno dyrektorowi Ostrowskiego Centrum Kultury, kierownikowi Kina Komeda, jak i władzom miasta. Dlatego też od pewnego czasu prowadzone są rozmowy dotyczące dalszej działalności Kina Komeda. Niestety, regulacja kwestii własnościowych budynku kina jest sprawą skomplikowaną i wszystko wskazuje, że obecnie jest niemożliwa do uregulowania. W związku z powyższym brak jest możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ewentualną renowację obiektu, nawet gdyby takowe się pojawiły. Niemniej jednak, Prezydent Miasta zamierza w najbliższym czasie powołać zespół roboczy, który ma wypracować koncepcję przyszłości Kina Komeda w obliczu zaistniałej sytuacji”.

Uważacie, że Kino Komeda powinno przekształcić się w obiekt z dwoma salami? Czy całkowicie zmienić przeznaczenie budynku? Piszcie w komentarzach!

Napisz do autora

Komentarze (21)
 • P
  po

  środa, 19 lutego, 2020

  „Słyszymy głosy”,chyba p.Smolińska słyszy głosy.Filmu „1917” nie można obejrzeć w kinie Komeda,film jest w kinach od 24 stycznia.Mało tego,nikt nie porafi powiedzieć kiedy będzie.Za to będzie arcydzieło pt.”Zenek”,też od dawna grane w innych kinach.Poza ceną biletów,Komeda nie ma nic do zaproponowania.

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianka

  środa, 19 lutego, 2020

  proponuję lokal imprezowania 30+ bez dzieciaków to się spodoba na pewno większości

  Odpowiedz
 • M
  maciej

  środa, 19 lutego, 2020

  dalsza amerykanizacja kultury… choć zrozumiałe, to szkoda Komedy. oby powstały jakieś mniejsze, niezależne kina.

  Odpowiedz
 • KK
  Kichawa Końska

  środa, 19 lutego, 2020

  Widzę że swędzi a w yoyo już wszyscy znają…

  Odpowiedz
 • GM
  gender mątwa

  środa, 19 lutego, 2020

  Zacząłbym od tego, aby przestać się upierać, że „Komeda” to musi być kino. Jest to w miarę przyzwoita sala koncertowo-widowiskowa i tyle. Różne występy, spektakle teatralne, gale, koncerty owszem… filmy nie, bo to już nie ta epoka.

  Odpowiedz
 • J
  Joł

  środa, 19 lutego, 2020

  Kino powinno istnieć dalej . Jest wiele rodzin co korzysta z karty dużej rodziny w kinie i na pewno będzie dalej korzystać z usług kina Komedy

  Odpowiedz
 • M
  Miasteczkowy

  środa, 19 lutego, 2020

  Kino powinno istnieć dalej . Jest wiele rodzin które korzysta z karty dużej rodziny i seans wychodzi o wiele taniej niż w Helios który powstaje w Ostrowie

  Odpowiedz
 • M
  Meiso

  środa, 19 lutego, 2020

  można przerobić na teatr, występy takie jak np. kabarety czy stand-up, plus jakieś klasyki filmowe, może nie nowości ale starsze wysoko oceniane filmy, skazany na shawshank, zielona mila itd.

  Odpowiedz
 • A
  A.

  środa, 19 lutego, 2020

  Zdecydowanie zmienic fotele w tym kinie są twarde i strasznie nie wygodne. Ze aż po dłuższej chwili dupa boli ..

  Odpowiedz
 • B
  Beata

  środa, 19 lutego, 2020

  Niech właściciel hotelu odkupi kino od miasta i przerobi to na salę lub sale weselne, ostatnio tyle tego się buduje, a jak człowiek pyta się o termin to… za 2 lata. Obecna sala restauracyjna hotelu jest trochę mała i parking też mógłby być większy.

  Odpowiedz
 • O
  OOBE4+1

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Trąci PRLem przy parku

  Odpowiedz
 • P
  Pawełek

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Repertuar jest do d…y i tyle. Jak przez dwa tygodnie w miesiacu mozna grac trzy razy dziennie (czasem dwa) jeden tytuł ???? Tak nawet nie ma w wiejskim kinie w Ujasciowicach Dolnych nad Pieprznicą Łososiową!!! Juz nie bede sie rozpisywał jak poprzednicy o wygladzei wewnetrznym hollu kina – GROBOWIEC FARAONA i temperaturze tam panujacej, oswietlenie , stan WC, …..

  Odpowiedz
 • A
  Andrzej

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Po co tracić nasze pieniądze na zespół roboczy, czy nikt od dawna nie widział że młodzi jeżdżą do kin do Poznania Wrocławia a także do Kalisza? Że kino Komeda ma wąskie grono odbiorców? Kwestia czasu było powstanie u nas kina sieciowego i trzeba się cieszyć a nie lamentować bo to chyba sukces że wkoncu coś powstaje u nas a nie u sąsiadów

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Rozebrać będę miał widok na park

  Odpowiedz
 • H
  Hmmm

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Kino Komeda ma wiele odbiorców . Jestem dosyć często właśnie w tym kinie.fakt fotele twarde ale troszkę zmian i kino może dalej funkcjonować a bilety są tańsze na pewno niż będą w Helios. Ludzie się wypowiadają a tak naprawdę idą na seans raz na 2 lub 3 miesiące …. .

  Odpowiedz
 • O
  Ostowianin

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Prezydent wie o inwestycji kina HELIOS od kilkunastu miesięcy i dopiero „zamierza w najbliższym czasie powołać zespół roboczy”. Gdyby była moim pracownikiem na pewno dostałaby poważną naganę za lekceważenie obowiązków!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 20 lutego, 2020

  Wiele w naszym Ostrowie nadal jest traktowane jak prywatny folwark-” Moja wizja jedynie słuszna” , lecz zmieniają się czasy i gusta, a usługi m.in. takie jak np. kino itp. albo nadążą albo … i niema nad czym płakać. Najwyższy czas na zmianę kierownictwa na osoby nadążające za aktualnościami i to nie tylko w Ostrowskiej kulturze. Pomarzyłem… , a fakt że „BETONY” nie dopuszczą młodych nawet przed 40-stką aktywnych jeżeli nie są w „UKŁADZIE”.

  Odpowiedz
 • G
  Gosc

  piątek, 21 lutego, 2020

  Kino zmodernizować, zmienić kierownictwo na kogoś bardziej rzutkiego. Kino położone jest w mieście i dostępność dla osób starszych bardziej atrakcyjna. No i winda konieczność!

  Odpowiedz
 • S
  Stanisław

  piątek, 21 lutego, 2020

  A wszyscy komentatorzy zapomnieliście , może że nie znacie ,że był taki kiedyś Dyskusyjny Klub Filmowy ,gdzie można było obejrzeć wiele staroci i wspomnieć dawne czasy. Żądacie teraźniejszości a warto wrócić wstecz. To jest tylko moja opinia.
  Piszcie co chcecie.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz