Gołuchów wyprzedził Centrę. LKS najlepszą drużyną IV ligi z naszego regionu

Dobiegło końca ligowe granie o punkty w ramach wielkopolskiej IV ligi. W ostatniej kolejce kibiców z naszego regionu czekały derby pomiędzy LKS-em Gołuchów a Centrą Ostrów Wielkopolski. Rywalizacja pomiędzy tymi drużynami od kilku sezonów jest niezwykle zacięta. Tym razem górą była ekipa Żubra, która minimalnie pokonała ostrowski zespół w ostatniej kolejce tej jesieni.

Wynik 2:1, jaki padł w Gołuchowie, będzie miał spory wydźwięk. Dzięki niemu LKS wyprzedził Centrę i został najlepszą drużyną z naszego regionu na IV-ligowych boiskach. Różnica w tabeli jest symboliczna, bo wynosi zaledwie trzy punkty, więc wzajemnej rywalizacji wiosną na pewno nie zabraknie.

W sobotę do przerwy to Centra prowadziła 1:0 po golu Patryka Cierniewskiego zdobytym w 31. minucie. W drugiej części spotkania sytuacja diametralnie się zmieniła i skuteczniejsi pod bramką byli gospodarze. Najpierw wyrównał w 55. minucie Marcin Wandzel, a kropkę nad i postawił Michał Grzesiek (71.).

W Gołuchowie się cieszą, a w Kaliszu znowu martwią. Znowu, bo KKS odnotował dziewiątą porażkę w tym sezonie. A rozegrano do tej pory 19 meczów. Wyjazdowe spotkanie z Wigrami Suwałki zostało rozegrane w ramach przedostatniej kolejki zaplanowanej na tę jesień. Być może zimowa przerwa pozwoli na wzmocnienie składu i wdrożenie filozofii przygotowanej przez Bogdana Zająca – nowego trenera tego zespołu.

Powodów do radości mieli natomiast całkiem sporo gracze Ostrovii 1909, którzy pokonali 5:0 PKS Racot i awansowali na czwarte miejsce w tabeli V ligi. Po bardzo przeciętnym początku sezonu zespół odpalił w drugiej połowie rundy jesiennej. Sobotnia wygrana była szóstą z rzędu i dziewiątą w ogóle. Teraz czas na zimową przerwę.