DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Gdzie otrzymamy wyprawki dla naszych maluszków?

Gdzie otrzymamy wyprawki dla naszych maluszków?
Narodziny dziecka to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i niezapomniany moment, zwłaszcza dla rodziców. Z przyjścia na świat kolejnych dzieci cieszy się także społeczeństwo i władze. – Chcemy witać nowo narodzonych mieszkańców Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz pogratulować ich rodzicom – to słowa burmistrza Ostrzeszowa, Patryka Jędrowiaka, który postanowił w sposób szczególny zadbać o najmłodszych mieszkańców miasta. Ostrzeszów nie jest jednak jedyną miejscowością w naszym regionie, w której rodzice mogą liczyć na…wyprawki dla swoich pociech – bo mowa tu o wyprawkach, a nie o tzw. becikowym! Gdzie je otrzymamy?

W Ostrzeszowie wyprawki dla maluszków to nowość. W połowie lutego w Urzędzie Miasta i Gminy burmistrz Patryk Jędrowiak spotkał się z rodzicami 25 dzieci urodzonych w styczniu. – Chcemy witać nowo narodzonych mieszkańców Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz pogratulować ich rodzicom. Bardzo mnie cieszy, że w to przedsięwzięcie włączyły się nasze lokalne firmy, dzięki temu wyprawki dla maluszków są bogate. Kolejne takie spotkanie już w połowie marca, wówczas pogratulujemy rodzicom dzieci urodzonych w lutym – mówił tuż po tym spotkaniu w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Spotkania ze świeżo upieczonymi rodzicami mają być cykliczne i odbywać się co miesiąc. Podobną inicjatywę już jakiś czas temu podjęła gmina Ostrów Wielkopolski, która zatroszczyła się o kobiety będące w ciąży.
– Wiedząc jak ważny jest dla każdej kobiety okres ciąży i moment przygotowań do powitania na świecie nowego członka rodziny pragniemy poprzez program “Dobry Początek” wesprzeć kobiety ciężarne z terenu naszej gminy w trudzie wychowania dziecka. Dzieci to przyszłość i nadzieja zarówno dla rodziców jak i dla naszej lokalnej społeczności, dlatego niezwykle ważnym elementem polityki prorodzinnej Gminy Ostrów Wielkopolski jest realne wspieranie rodziców, którzy decydują się na dziecko” – mówił Wójt Gminy Piotr Kuroszczyk.

Każda kobieta w ciąży z gm. Ostrów Wielkopolski otrzymuje rzetelne materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki ciąży oraz wademecum pediatryczne. Dodatkowo przyszłe mamy mogą liczyć również na wyprawki – ubranka dla noworodka, pieluszki, kosmetyki dla mamy i maluszka, różnego rodzaju niezbędne akcesoria m.in. do czyszczenia noska, mierzenia temperatury wody czy czyszczenia dziąseł.
Nieco inaczej jest w Pleszewie. Tam każdy nowo narodzony mieszkaniec bądź mieszkanka otrzymają na powitanie od władz dziecięce body ze swoim imieniem i herbem Pleszewa.

Niewykluczone, że już niebawem wyprawki dla dzieci pojawią się również w Krotoszynie. – To tylko kwestia czasu, być może pół roku. Myślimy o tym, żeby wdrożyć taki program dla naszych mieszkańców – powiedzieli nam tamtejsi urzędnicy.
Na wyprawkę dla swojego dziecka nie mogą na razie liczyć mieszkańcy Jarocina. – Nie mamy takiej formy pomocy dla rodziców – przyznała pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

Napisz do autora

Noworodki