Gala finałowa Ostrowianina Roku 2019 odwołana! Powodem – koronawirus

0
Fot. facebook.com/ostrowianinroku
Gala finałowa Ostrowianina Roku 2019 została odwołana. Taką decyzję podjęli organizatorzy w odpowiedzi na zalecenia rządu i wojewody związane z profilaktyką i zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone zgodnie z planem. Rozstrzygnięcie będzie można zobaczyć dzięki internetowej transmisji na żywo.

Gala Ostrowianina Roku 2019 to kolejne wydarzenie społeczne, które ucierpi z powodu obecności koronawirusa w Polsce, a co za tym idzie wprowadzeniu na terenie całego kraju obostrzeń i zakazów. Jednym z nich jest brak zgody na organizowanie wydarzeń, które mogłyby powodować tworzenie się skupisk ludzi. Do takich zalicza się właśnie gala ostrowskiego plebiscytu.

Dlatego też organizatorzy zostali postawieni przed faktem dokonanym i musieli zmienić dotychczasowe założenia. „informujemy że zaplanowana na 20 marca 2020 roku w Ostrowskim Centrum Kultury gala finałowa Plebiscytu Ostrowianin Roku 2019 zostaje odwołana” – czytamy w oświadczeniu organizatorów gali.

Odwołanie gali nie oznacza, że plebiscyt zostaje przerwany. Cały czas trwa głosowanie sms-owe, które zakończy się 18 marca o północy. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 20 marca, a więc także zgodnie z harmonogramem. Tegoroczna gala będzie miała charakter wirtualny, bowiem będzie ją można śledzić online dzięki transmisji na żywo. Ma być ona dostępna za darmo na fanpage’u facebook.com/ostrowianinroku. „Ogłoszenie wyników odbędzie się bez udziału nominowanych i zaproszonych gości. Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji internetowej i prosimy o udostępnienie linku do transmisji, by mimo trudnej sytuacji ostrowianie mogli w bezpiecznych warunkach obserwować rozstrzygnięcie Plebiscytu”.

Na razie nie wiadomo, kiedy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki. Organizatorzy informują, że nastąpi to „w pierwszym możliwym terminie, w którym pozwoli na to stan przepisów i sytuacja epidemiologiczna”.

Lista nominowanych w plebiscycie jest dostępna na fanpage’u Plebiscytu Ostrowianin Roku pod tym adresem.

Pełna treść oświadczenia organizatorów Plebiscytu Ostrowianin Roku 2019

Organizatorzy Plebiscytu Ostrowianin Roku z pełnym zrozumieniem i powagą traktują profilaktyczne zalecenia dotyczące zagrożenia koronawirusem i deklarują w pełni dostosowanie się do bieżącej sytuacji i wytycznych z tym związanych.
W związku z tym uprzejmie informujemy:

1. W porozumieniu z władzami miasta oraz nadzorem sanitarnym, mając szczególnie na uwadze decyzję Premiera RP oraz jeszcze dalej idące rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego nr 81/20 z dnia 11 marca w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa wielkopolskiego, informujemy że zaplanowana na 20 marca 2020 roku w Ostrowskim Centrum Kultury gala finałowa Plebiscytu Ostrowianin Roku 2019 zostaje odwołana.

2. Mimo tej sytuacji, Plebiscyt Ostrowianin Roku 2019 trwa nadal i zostanie rozstrzygnięty według założonego planu. Oznacza to, że trwa obecnie głosowanie sms-owe, które zostanie zakończone zgodnie z zapowiedziami 18 marca o godzinie 24.00.

3. Wyniki Plebiscytu zostaną oficjalnie ogłoszone zgodnie z podanym harmonogramem, a więc w dniu 20 marca, od godziny 19.00, podczas ogólnie dostępnej, bezpłatnej transmisji internetowej „na żywo” na naszym kanale facebookowym. Transmisja będzie dostępna na stronie: https://www.facebook.com/ostrowianinroku.

4. Ogłoszenie wyników odbędzie się bez udziału nominowanych i zaproszonych gości.

5. Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji internetowej i prosimy o udostępnienie linku do transmisji, by mimo trudnej sytuacji ostrowianie mogli w bezpiecznych warunkach obserwować rozstrzygnięcie Plebiscytu.

6. Wręczenie nominacji i statuetki Ostrowianina Roku odbędzie się w pierwszym możliwym terminie, w którym pozwoli na to stan przepisów i sytuacja epidemiologiczna, o czym poinformujemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

Jarosław Wardawy
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Plebiscytu Ostrowianin Roku 2019

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick