Feralny poniedziałek na drogach naszego regionu

0

Zimowa aura i związane z nią złe warunki atmosferyczne to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Wczoraj na drodze krajowej nr 25, niemal w tym samym czasie doszło do trzech kolizji drogowych. Niebezpiecznie było także w powiecie ostrzeszowskim.

Do pierwszego zdarzenia na drodze krajowej nr 25 około godziny 5:30. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Dziesięć minut później kierowca mazdy, jadący w tym samym kierunku, widząc wcześniejsze zdarzenie drogowe zaczął gwałtownie hamować w wyniku czego wpadł w poślizg, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Chwilę później kierowca ciężarowego dafa, jadąc tym samym odcinkiem drogi krajowej nr 25, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego naczepa przewróciła się i uderzyła w stojącego na poboczu fiata.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej w miejscowości Piotrów. Kierowca ciężarowego dafa stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego ciągnik siodłowy wpadł do rowu a naczepa zablokowała oba pasy jezdni.

W poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała trzy zdarzenia drogowe, do których doszło na drogach powiatu. Przyczyną dwóch kolizji było nie dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków drogowych. Także w wyniku nie dostosowania prędkości było przyczyną jednego wypadku drogowego, którego uczestnik doznał obrażeń ciała i hospitalizowano go w szpitalu w Ostrowie Wlkp. 

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak z KPP w Ostrowie Wlkp.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick