Dziś święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

0
Na 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz święto kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zakończenie każdej mszy święcone są zioła, wianki, kwiaty.

To najstarsze święto maryjne w kościele. Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Marii Panny ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Wpatrujemy się zatem w niebo, tam gdzie Maria z duszą i ciałem została wzięta. W naszej tradycji jest to święto nazywane świętem Matki Bożej Zielnej. Przynosimy do kościoła, zioła, kwiaty aby je poświęcić, żeby nam pomagały i służyły w różnych chorobach – mówi nam ksiądz Prałat Andrzej Szudra, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Upamiętniono w ten sposób zwycięską bitwę warszawską. Bitwa rozegrała się na przedpolach Warszawy w 1920 roku. Wojsko polskie pod dowództwem Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego odparło natarcie Armii Czerwonej. Był to jeden z przełomowych momentów wojny polsko-bolszewickiej.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick