Dziennikarze typują wyniki koszykarskiej fazy play-off

1
Tegoroczny terminarz Energa Basket Ligi spłatał figla zespołom Anwil Włocławek i Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, ponieważ niecały tydzień przed fazą play off doszło do ostatniej rywalizacji tych drużyn w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Lepszy był Anwil. Stal jednak zagrała inaczej niż zwykle, sprawiając wrażenie chcącej coś ukryć przed najważniejszą częścią rozgrywek.

Broniący tytułu mistrzowskiego Anwil będzie miał oprócz przewagi parkietu także spokój psychologiczny. W sezonie regularnym dwukrotnie wygrywał z Arged BM Slam Stalą. W domu jak i na wyjeździe. Jeśli chodzi o zespół z Ostrowa, języczkiem u wagi w tej rywalizacji powinien być Casper Ware. Amerykanin w końcu został ściągnięty do Ostrowa Wielkopolskiego z myślą o play off. Do tej pory zawodnik z przeszłością w NBA nie robił różnicy w grze Stali.

Ware, który został wybrany MVP mocnej ligi australijskiej w sześciu do tej pory rozegranych meczach w barwach Stali rzuca średnio ponad 16 punktów. W końcowym rozrachunku jednak może okazać się, że Amerykaninowi nie starczy czasy, żeby odpowiedni zgrać się z zespołem i jego indywidualne popisy mogą nie wystarczyć na Anwil. Arged BM Slam Stal, żeby myśleć o wygranej rywalizacji do trzech zwycięstw musi przede wszystkim poprawić skuteczność w rzutach dystansowych. W ostatnich spotkaniach z czołowymi zespołami ligi ten element gry zawodził.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy zostanie rozegrany dziś we Włocławku. Drugie starcie także w Hali Mistrzów dwa dni później. Następnie rywalizacja przeniesie się do Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick