Dzień Drzwi Otwartych w Szkole Podstawowej nr 7

0

W poniedziałek 27 marca budynek Szkoły Podstawowej nr 7 wypełnił się przedszkolakami, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać placówkę, w której od września ich dzieci rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Dzień Drzwi Otwartych był okazją do spotkania z przyszłymi wychowawcami, nauczycielami. 

 

Dyrektor Urszula Twardowska w przygotowanej prezentacji multimedialnej zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną szkoły, bazę dydaktyczną, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów jak również zasady dotyczące rekrutacji. Dzień Drzwi Otwartych był okazją do spotkania z przyszłymi wychowawcami, nauczycielami. Rodzice mieli możliwość skorzystania z konsultacji pedagogicznej i psychologicznej. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było bajkowe przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy trzeciej „a” i „b”, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne, taneczne. Najmłodsi mieli okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, świetlicę, sale lekcyjne. Dzieci pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział m.in. w zajęciach plastycznych, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne.

Z papieru wyczarowały motyle, biedronki na liściu, zajączki…. Samodzielnie wykonały przepyszne, zdrowe szaszłyki owocowe, które następnie zjadły ze smakiem.  Podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat stosowania działań prozdrowotnych. Dzieci wzięły udział w licznych zajęciach ruchowych ze sprzętem sportowym „Radosna Szkoła”. Prowadzone były zabawy ruchowe. Ogromne emocje i entuzjazm wzbudziły piłki edukacyjne „Eduball”, które zostały wykorzystane podczas zajęć. Najmłodsi obejrzeli zajęcia z piłki koszykowej i nożnej w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowy balon i zaproszenie do powrotu do szkoły we wrześniu.

 „Siódemkę” odwiedziło wielu przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Mogli przekonać się, że jest to miejsce, które zapewnia najmłodszym wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo, miejsce gdzie panuje, na co dzień przyjazną atmosferę.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick