DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Dzień Drzwi Otwartych w Szkole Podstawowej nr 7

Dyrektor Urszula Twardowska w przygotowanej prezentacji multimedialnej zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną szkoły, bazę dydaktyczną, szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów jak również zasady dotyczące rekrutacji. Dzień Drzwi Otwartych był okazją do spotkania z przyszłymi wychowawcami, nauczycielami. Rodzice mieli możliwość skorzystania z konsultacji pedagogicznej i psychologicznej. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było bajkowe przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy trzeciej „a” i „b”, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne, taneczne. Najmłodsi mieli okazję odwiedzić szkolną bibliotekę, świetlicę, sale lekcyjne. Dzieci pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział m.in. w zajęciach plastycznych, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, zdolności manualne.

Z papieru wyczarowały motyle, biedronki na liściu, zajączki…. Samodzielnie wykonały przepyszne, zdrowe szaszłyki owocowe, które następnie zjadły ze smakiem.  Podczas zajęć zdobyły wiedzę na temat stosowania działań prozdrowotnych. Dzieci wzięły udział w licznych zajęciach ruchowych ze sprzętem sportowym „Radosna Szkoła”. Prowadzone były zabawy ruchowe. Ogromne emocje i entuzjazm wzbudziły piłki edukacyjne „Eduball”, które zostały wykorzystane podczas zajęć. Najmłodsi obejrzeli zajęcia z piłki koszykowej i nożnej w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowy balon i zaproszenie do powrotu do szkoły we wrześniu.

 „Siódemkę” odwiedziło wielu przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Mogli przekonać się, że jest to miejsce, które zapewnia najmłodszym wszechstronny rozwój, bezpieczeństwo, miejsce gdzie panuje, na co dzień przyjazną atmosferę.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz