Działacz sportowy pozostanie w areszcie. Taką decyzję podjął sąd

0
Paweł R., trener i działacz pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego został aresztowany pod koniec grudnia ubiegłego roku. Usłyszał on wtedy zarzuty z art. 199 i 200 KK. Dotyczą one m.in. nadużycia stosunku zależności w celu doprowadzenia do obcowania płciowego. Dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpatrzył zażalenie obrońcy oskarżonego, a dotyczyło ono trzymiesięcznego aresztu.

Prokuratura pracowała nad sprawą od czerwca ubiegłego roku, a tuż przed świętami mężczyzna usłyszał zarzuty. Mowa o czynach z art. 200 KK i 199 Kodeksu Karnego. Dotyczą one obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności.

Paweł R. został wtedy aresztowany na okres trzech miesięcy. Zdaniem przedstawicieli Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, decyzja została podjęta z uwagi na grożącą mu surową karę. „Dalsze czynności w sprawę są natomiast uzależnione od ewentualnego wniesienia środka zaskarżenia przez podejrzanego” – poinformowano nas w grudniu w pisemnej odpowiedzi.

Zażalenie trafiło do wyższej instancji, czyli Sądu Okręgowego w Kaliszu. Dziś podjęto ostateczną decyzję. – Sąd utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie. Zażalenie obrońcy podejrzanego nie zasługiwało na uwzględnienie. Sąd Okręgowy w Kaliszu podzielił wyrażone w tym postanowieniu stanowisko, że na obecnym etapie postępowania zachodzą przesłanki uzasadniające konieczność zastosowania aresztu. Głównym argumentem jest to, że zebrane w sprawie dowody w stopniu wymaganym przez przepis prawa uprawdopodabniają zarzuty popełnienia przez podejrzanego przestępstw. Drugą okolicznością jest wysoka kara grożąca podejrzanemu – mówi Edyta Janiszewska, rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Pawłowi R. grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick