Działacz sportowy z zarzutami. Został aresztowany

4
Trener i działacz pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzuty z art. 199 i 200 KK. Dotyczą one m.in. nadużycia stosunku zależności w celu doprowadzenia do obcowania płciowego. Czynności pozostają w toku.

Sprawa nie jest nowa, ale teraz mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokuratura pracowała nad nią od czerwca. Wszczęto ją na prośbę – jak informuje ostrowska prokuratura – osoby pokrzywdzonej.

Wobec mężczyzny został zastosowany tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Jak informują przedstawiciele Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, zdecydowano się na to „z uwagi na charakter stawianych podejrzanemu zarzutów oraz zagrożenie surową karą pozbawienia wolności”.

Mowa o czynach z art. 200 KK i 199 Kodeksu Karnego. Dotyczą one obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności. „Dalsze czynności w sprawę są natomiast uzależnione od ewentualnego wniesienia środka zaskarżenia przez podejrzanego” – czytamy w pisemnej odpowiedzi, którą otrzymał z sądu portal wlkp24.info.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Statystyki nie kłamią największy odsetek pedofili jest wśród wuefistów i policjantów, znikomy wśród księży.

    • do TeddyBear – tyle że ci ostatni nie ponoszą najczęściej żadnej kary, bo trudno nazwać karą przeniesienie na inną parafię. Wręcz przeciwnie, to bonus – zmiana terenów łowieckich, świeże mięsko…

  1. Wyłącz tvp pis i przestac zasiadac w pierwszej ławce w kościółku bo ci twój idol w czarnej sukience wyprał resztki mozgu

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick