Dyrektor sanepidu odwołany!

0
grafika: PSSE Krotoszyn
Andrzej Rolle nie jest już szefem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie. Został odwołany przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu. W tej chwili krotoszyńską placówką kieruje dr n. farm. Dominik Wawrzyńczak.

Zmiana na stanowisku szefa krotoszyńskiego sanepidu. Andrzej Rolle został odwołany z pełnionej dotychczas funkcji przez Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu. Ten z kolei musiał poprosić o opinię w tej sprawie wojewodę. – Taki krok jest podyktowany przepisami. Wojewoda pozytywnie zaopiniował decyzję wojewódzkiego sanepidu i z czwartkową datą nastąpiła zmiana na tym stanowisku – informuje portal wlkp24.info Tomasz Stube, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Obowiązki szefa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie przejął dr n. farm. Dominik Wawrzyńczak, który tymczasowo będzie kierował placówką do czasu powołania nowego dyrektora.

Przedstawiciele wojewody nie komentują zmiany na tym stanowisku, nie chcąc jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, czy wpływ na jej podjęcie i pozytywne zaopiniowanie wojewody mogła mieć postawa krotoszyńskiego sanepidu w walce z koronawirusem, czy powód był zupełnie inny.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick