Domagają się „wyjaśnienia sprawy mowy nienawiści dyrektor ZSP w Rojowie”

6
screen z secure.avaaz.org
Rodzice uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie oraz mieszkańcy gminy Ostrzeszów podpisują się pod internetową petycją, w której domagają się "wyjaśnienia sprawy mowy nienawiści dyrektor tej placówki". W ciągu kilku dni zebrano ponad 200 podpisów.

Od 17 czerwca w jednym z serwisów internetowych widnieje petycja dotycząca kwestii tweetów, które pojawiły się na profilu dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie. W ogólnej ocenie były one obraźliwe i skierowane do polityków. O sprawie poinformowała nas jedna z Czytelniczek, która dowiedziała się o wpisach od dziecka.

Kwestią negatywnych wpisów zainteresowały się także ogólnopolskie media. Działania podjął też burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak, który skierował pismo do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, aby ten wydał opinię a temat zwolnienia dyrektor ze stanowiska.

Wyjaśnień domagają się również rodzice dzieci uczęszczających do ZSP w Rojowie. Tak wynika z petycji dostępnej w internecie. Czytamy w niej: „stanowczo domagamy się wyjaśnienia sprawy mowy nienawiści dyrektora szkoły w poszanowaniu zasady pełnej jawności spraw publicznych. Sprawa poruszona przez media ogólnopolskie zbulwersowała opinię publiczną, a dotychczasowe oświadczenia nie przedstawiają dowodów niewinności Pani Dyrektor, ani choćby próby ich uzyskania. Nie ma zgody na język nienawiści w naszej szkole, a dotychczasowa próba rozwiązania sprawy nie zbliżyła nas do prawdy, której jako rodzice się domagamy”.

CZYTAJ TEŻ: „Stało się to bez mojej wiedzy i zgody” – dyrektor ZSP Rojów wydała oświadczenie

Dalej znajdujemy informację, że rodzice nie zgadzają się z twierdzeniem, że język nienawiści jest „konstytucyjną formą wolności słowa”. „Prosimy Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrej woli z miasta i gminy Ostrzeszów, którym nie są obce zasady poszanowania zasad i przyzwoitości w życiu publicznym i szkolnym o poparcie naszego stanowiska. Prosimy Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich ludzi dobrej woli z miasta i gminy Ostrzeszów, którym nie są obce zasady poszanowania zasad i przyzwoitości w życiu publicznym i szkolnym o poparcie naszego stanowiska” – czytamy dalej.

W ciągu kilku dni pod petycją podpisało się ponad 200 osób.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 6
    16

    Informujemy, iż petycja została poparta przez ogromną część rodziców i przekazana Burmistrzowi MiG Ostrzeszów do dalszego procedowania.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick