DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Dogoterapia dla ostrowian. Już niedługo spotkanie informacyjne

Dogoterapia to metoda wspierająca proces leczenia zarówno schorzeń fizycznych, jak i psychicznych, przydatna u osób w każdym wieku. Udowodniono, że psy to fantastyczni towarzysze! W Ostrowie Wielkopolskim ruszają bezpłatne zajęcia! Już 29 maja odbędzie się spotkanie informacyjne, po którym będzie możliwość zapisania się na dogoterapię. 

Fot. UMOstrów

Praca z psem wspiera profilaktykę chorób układu krążenia, powoduje obniżenia ciśnienia krwi, zmniejsza częstotliwość występowania bólów pleców i stawów, poprawia jakość życia, zwiększając poziom ogólnego zadowolenia i bezpieczeństwa oraz ułatwia nawiązywanie kontaktów z ludźmi. Dogoterapia to także bardzo dobry pomysł dla dzieci z niepełnosprawnością psychiczną oraz fizyczną, zaburzeniami mowy i wzroku, wadami postawy, zaburzeniami lękowymi lub emocjonalnymi. Pomogą one również dzieciom, które mają trudności w nauce, problemy z koncentracją, nie radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami. Zajęcia z dogoterapii pomagają stymulować zmysły, ćwiczyć koncentrację, porozumiewać się z otoczeniem, wzbogacać zasób słów, doskonalić sprawność ruchową, okazywać uczucia oraz rozwijać samodzielność, co pozwala na usprawnianie rozwoju: ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego i społecznego. To jednak zajęcia z których korzystają także dorośli.

Dogoterapia to pomysł zgłoszony w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, który zdobył poparcie mieszkańców. Już w poniedziałek, 29 maja o godzinie 16.30 w Amfiteatrze w Parku Miejskim, odbędzie się pierwsze spotkanie z Nero, Leo i innymi czworonogami oraz dogoterapeutami. Spotkanie jest otwarte oraz bezpłatne. Podczas spotkania odbędą się zapisy na zajęcia. – Dogoterapia, nazywana również kynoterapią, to dodatkowe wsparcie w leczeniu chorób zarówno ciała, jak i duszy. Zwierzęta dają wiele radości, a te specjalnie do tego przeszkolone, wspierają leczenie, rehabilitację, a praca z psem-terapeutą ułatwia nawiązywanie kontaktów z ludźmi. Przyjdźcie na spotkanie 29 maja, zapytajcie i dowiedzcie się więcej o dogoterapii. Zapraszam! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych dogoterapeutów z Ostrowskiego Centrum Terapii. Po wstępnej weryfikacji potrzeb każdego uczestnika programu, terapeuci zdecydują o formie i ilości zajęć oraz podziale na grupy.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Ostrowskiego Centrum Terapii przy ulicy Gimnazjalnej 14 w Ostrowie Wielkopolskim, pod numerem telefonu 660 723 122 lub pod adresem email: centrumterapii@interia.pl.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz