Czy ktoś strzela z wiatrówki w centrum Ostrowa? Jest uszkodzone auto, właściciel szuka odpowiedzi [ZDJĘCIA]

6
Fot. Czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w centrum Ostrowa Wielkopolskiego. Jak informuje portal wlkp24.info jeden z Czytelników, ktoś uszkodził przednią szybę jego samochodu. Padło podejrzenie, że szkoda mogła powstać w wyniku oddania strzału z wiatrówki. Sprawa została zgłoszona policji.

Ktoś strzelił do samochodu z wiatrówki? Takie podejrzenie padło po tym, jak właściciel pojazdu zaparkowanego przy ul. Ogrodowej w Ostrowie Wielkopolski zauważył uszkodzoną przednią szybę w swoim aucie. – Byłem przekonany, że ktoś rzucił kamieniem i stąd to uszkodzenie. Ewentualnie przelatujący ptak coś upuścił. Jednak kiedy przyjrzałem się dokładniej, zauważyłem, że szyba jest uszkodzona także w środku. A budowa przedniej szyby samochodowej wygląda tak, że jest klejona z dwóch szyb łączonych folią. Gdyby ktoś rzucił kamieniem czy czymkolwiek, uszkodzona zostałaby szyba zewnętrzna, a uszkodzona jest także ta od wewnątrz oraz folia, która jest pomiędzy nimi. Oderwany jest też dość spory kawałek wewnętrznej szyby – relacjonuje właściciel auta w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Jak informuje nasz rozmówca, rozpuścił wici między sąsiadami, aby rozwiązać tę zagadkę. Jeden z nich powiedział mu, że w pobliżu może mieszkać osoba korzystająca z wiatrówki. – Okazało się, że może być w okolicy ktoś, kto prawdopodobnie strzela po znakach drogowych z broni pneumatycznej, czyli wiatrówki. Prawdopodobnie, bo sąsiedzi słyszeli dźwięki charakterystyczne dla broni pneumatycznej. Jeśli rzeczywiście tak było, to może ta osoba nie trafiła w cel, który obrała i uszkodziła mi szybę – podejrzewa nasz rozmówca.

Właściciel uszkodzonego samochodu zgłosił sprawę ostrowskiej policji. Postępowanie jest w toku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick