Czy Krotoszyn albo powiat zostaną odizolowane? Wojewoda niczego nie wyklucza

19
Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwołał na poniedziałek wideokonferencję w związku z pogarszającą się sytuacją związaną z koronawirusem w powiecie krotoszyńskim. Tylko w niedzielne popołudnie potwierdzono 25 kolejnych zachorowań na COVID-19. Pojawiły się domysły, że być może poruszony zostanie temat odizolowania bądź zamknięcia powiatu lub miasta.

Powiat krotoszyński jest epicentrum koronawirusa w Wielkopolsce. U mieszkańców tego regionu potwierdzono 84 przypadki zakażenia patogenem. Dwie osoby zmarły. W niedzielę poinformowano o zamknięciu Komendy Powiatowej Policji. Bezpieczeństwa na terenie powiatu mają pilnować funkcjonariusze z Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. Wszyscy policjanci zostali poddani kwarantannie. Kolejne doniesienia dotarły także ze szpitala. Jak poinformował Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy lecznicy, trwa ewakuacja pacjentów, u których stwierdzono wynik dodatni.

Sprawą zainteresował się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. „Zwołałem na poniedziałek na godz. 10.00 posiedzenie sztabu kryzysowego, w którym udział wezmą starosta krotoszyński i burmistrz Krotoszyna, przedstawiciele służb i inspekcji sanitarnej” – poinformował. Zapewnił jednocześnie, że Krotoszyn nie zostanie sam. Skrytykował też postawę burmistrza Franciszka Marszałka.

CZYTAJ: Ostrów. Rower Miejski nie działa. Co z hulajnogami?

Wojewoda był gościem audycji Radia Sud, w którym wypowiedział się w niedzielę na temat sytuacji w powiecie krotoszyńskim w kontekście koronawirusa. Na pytanie o odizolowanie powiatu krotoszyńskiego lub jego zamknięcie odpowiedział w następujący sposób: Nie wykluczamy żadnych możliwości. Dla nas istotne jest to, aby mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego mieli w sobie bardzo dużo dyscypliny i zdrowego rozsądku. Niestety, docierają do nas głosy, że wielu mieszkańców powiatu krotoszyńskiego przemieszcza się do innych powiatów, robiąc tam zakupy. Mamy świadomość, że skala zachorowań w powiecie krotoszyńskim jest bardzo duża, a jednocześnie liczba kontaktów osób „dodatnich” jest bardzo szeroka. Nawet, gdy ktoś czuje się dobrze w tej chwili, to nie ma pewności, że nie jest zarażony koronawirusem i tym samym nie zaraża kolejnych osób”.

O decyzjach, które podejmie wojewoda, będziemy informować po zakończeniu poniedziałkowej wideokonferencji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

 1. Powinni byc zamknięci tak samo jak tirowcy ktorzy jada za granice nie maja kwaranntany no prosze jakim cudem.Chodza tak do łazienek wychodza siku zbieraja tak samo zarazki jak my i dlaczego nie maja kwaranntany ja się pytam.ministerstwo nie potrafi zoorganizowac niczego bo ludzie przedewszystkim nie korzystaja z zakazow .Ludzie na kwaranntanie wychodza wieczorami.

  • Jak wiesz ze z kwarantanny wychodzą to dlaczego nie dzwonisz na policje? Zawiadom odpowiednie służby a nie wypowiadaj się anonimowo w internecie.

 2. Zamykać ten bajzel na miesiąc. Zanim będzie za późno. Wszędzie pusto, ludzie się pilnują a tam dzban na dzbanie na ulicy. Przejeżdżam 3 razy w tygodniu to widzę.

 3. Nie dosyć że nie mają samodyscypliny to jak u nich robi się źle to jeżdżą do powiatu gostyńskiego i Ostrowskiego na zakupy bo u siebie mają Stacha

 4. Odezwal sie jeden dzban z drugim moge na palcach u reki policzyc ile ludzi zarazonych jest takich ktorzy sami byli zagranica a reszte to sa ludzie ktorzy przebywali w szpitalu krotoszynskim lub na inych odzialach. Wiec dzbanie nie wiesz to sie nie odzywaj bo nie uwieze ze jeden cymbal z drugim w ostrowie zakupow w sklepach nie robi. Jezdze przez to miasto i pelno ludzi ostatnio lazilo nie wiadomo po co. A po trzecie gdyby dupe ruszyl burmistrz i cos zaczal robic to ma wszystko gdzies.

 5. Ludzie skąd w Was tyle jadu. Może trochę empatii. Już teraz zaczynam rozumieć powiedzenie Człowiek człowiekowi wilkiem. Krotoszynianie trzymajcie się zdrowo

 6. Ludzie skąd w Was tyle jadu. Może trochę empatii. Już teraz zaczynam rozumieć powiedzenie Człowiek człowiekowi wilkiem. Krotoszynianie trzymajcie się ciepło i zdrowo

 7. Ludzie ile w Was nienawiści .Wyzwiska, obrazliwe słowa na temat mieszkańców innego miasta itd. Zastanówcie sie nas tym co piszecie. To jest dramat na skalę światową i tylko od nas zależy czy przyczynimy sie do tego by zminimalizować rozprzestrzenianie si e tego wirusa czy przyspieszenie. Teraz najważniejsze jest przestrzeganie wprowadzonych nakazów i wspieranie sie nawzajem. Ten wirus przyniesie niestety bardzo duże straty zarówno w ludziach jak i w całym życiu każdego kraju. Nie minie pozostanie z nami na zawsze…. Teraz należy dbać tylko o to by nie rozprzestrzeniał się gwałtownie…bo niestety jeśli tak się stanie w Polsce będzie prawdziwy armagedon. Wspierajcie sie wzajemnie,szanujcie a nie prześcigujcie sie na wyzwiska i obelgi pod adresem innych ludzi.

 8. Powiedzenie „Polaki Cebulaki”, znów stało się aktualne. Przecież to nie jest wina tych biednych ludzi, że ktoś zaraził. Ludzie muszą prachować, gospodarka musi się kręcić. Zamknięcie miasta niczego nie zmieni. Jestem z Wami

 9. Przecież nie ma szpitala w Krotoszynie z powodu wiadomego co z rodzacymi i innymi pacjentami dokąd Ci Biedacy pojadę się leczyć jak tu zamknąć wszystkich się nie da.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick