Ostrów. Rower Miejski nie działa. Co z hulajnogami?

0
Pandemia koronawirusa i obostrzenia wprowadzone przez rząd zmusiły samorządy do wycofania z miast rowerów miejskich, które zawsze cieszyły się dużą popularnością. Powodem jest oczywiście higiena i możliwość narażenia użytkowników na przenoszenie się wirusów. Taki sam los spotkał ostrowskie hulajnogi, których właściciel usunął je z ulic Ostrowa.

Rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego z ulic miast zniknęły rowery miejskie. Decyzja jest podyktowana higieną i możliwością zakażenia się przez dotykanie zarówno panelu, jak i samej kierownicy czy siedzenia.

CZYTAJ TEŻ: Krotoszyńska komenda zamknięta z powodu koronawirusa! Delegują policjantów z innych jednostek

Na ulicach Ostrowa nie widać także hulajnóg, które cieszyły się w mieście bardzo dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Udało nam się porozmawiać z franczyzobiorcą firmy Blinkee.city. – Sam zdecydowałem, że usunę hulajnogi z Ostrowa. To było jeszcze przed wprowadzeniem zakazu. Urządzenia, póki co, nie wrócą na ulice. Powrót przewidujemy w momencie, kiedy cała sytuacja się uspokoi – powiedział portalowi wlkp24.info.

Panująca pandemia poważnie wpłynęła gospodarkę. Problemy odnotowuje każda branża, także ta, która zajmuje się wypożyczaniem elektrycznych urządzeń. Kryzys dotknął wszystkie firmy z tej branży. Firma blinkee.city nie zawiesiła jednak swojej działalności, a ich pojazdy można spotkać w większych miastach Polski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick