Trwa ewakuacja pacjentów z krotoszyńskiego szpitala. „Jedna osoba zmarła”

0
Pacjenci z krotoszyńskiego szpitala, u których wykryto koronawirusa, są ewakuowani do innych placówek. Pozytywny wynik stwierdzono u 17 osób. Jedna z nich zmarła w niedzielę 5 kwietnia.

Rosnące liczby zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 i fakt, że coraz więcej osób chorych na COVID-19 wywoływany tym patogenem przebywa w krotoszyńskim szpitalu, spowodował podjęcie decyzji o ewakuacji części pacjentów. – Zakład Opieki Paliatywnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krotoszynie znajdują się w kwarantannie. Wewnątrz budynku od rana znajdowało się 23 chorych i 7 osób personelu. Wśród chorych badania wykazały 17 wyników pozytywnych, 1 wynik ujemny, na 5 wyników nadal czekamy – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie.

CZYTAJ: 29 zakażeń w Wielkopolsce. 25 z nich to powiat krotoszyński

Właśnie trwa ewakuacja pacjentów zakażonych koronawirusem. Są oni transportowani specjalnymi karetkami na oddział zakaźny w Poznaniu. Sześć osób już wyjechało z Krotoszyna. – Niestety, jedna z osób zakażonych zmarła 5 kwietnia. Przyczyną zgonu było zarażenie koronawirusem i ciężka choroba współistniejąca. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia – dodaje.

Chorzy na COVID-19 są także członkowie personelu medycznego. Mowa o pięciu osobach, u których wynik badania był pozytywny.

CZYTAJ: Krotoszyńska komenda zamknięta z powodu koronawirusa! Delegują policjantów z innych jednostek

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick