Krotoszyńska komenda zamknięta z powodu koronawirusa! Delegują policjantów z innych jednostek

0
źródło: screen z Google Maps
"Zamykamy Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie. Na COVID-19 zachorowało siedmiu naszych policjantów" - informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Kwarantannie zostaną poddani wszyscy funkcjonariusze, a jest ich 127.

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie została zamknięta. Taką decyzję podjęto w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u 7 policjantów. „Uruchamiamy specjalną procedurę kryzysową. Cały obiekt zostanie wyłączony z użytku. Wszyscy policjanci tej jednostki, a jest ich 127, zostaną poddani kwarantannie” – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

CZYTAJ: Pierwsza ofiara śmiertelna COVD-19 w powiecie ostrowskim. Kolejne zakażenia w sąsiednich powiatach

W związku z tak radykalnymi krokami, potrzebne jest oddelegowania funkcjonariuszy z innych jednostek do zabezpieczenia tego terenu. „Obowiązki patrolowania tego terenu przejmie Komendant Powiatowy Policji z Ostrowa Wielkopolskiego. Z Poznania wyślemy tam na wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji” – informuje KWP.

Mieszkańcy, którzy pilnie będą potrzebować skorzystać z pomocy policji, powinni dzwonić pod numer alarmowy 112. Połączenia będą przekierowywane do Oficera Dyżurnego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick