Czuwaj nad bezpieczeństwem swojego konta bankowego!

0
XXI wiek elektroniką stoi. Wielu z nas korzysta już z bankowości elektronicznej i nie ma się co dziwić - jest to o wiele wygodniejsze. Należy jednak pamiętać o zasadach korzystania z elektronicznych kont bankowych. Chwila nieuwagi i możemy paść ofiarą złodziei.

Przede wszystkim powinniśmy korzystać z legalnego oprogramowania komputerowego. Na każdym komputerze obowiązkowo musi znajdować się program antywirusowy.

Zabezpieczajmy swoje komputery hasłem. Chcąc skorzystać z bankowości elektronicznej nie róbmy tego podłączeni do publicznej sieci wi-fi. Haseł nie zapisujmy na kartach, telefonach lub w komputerach, jeśli program to proponuje. Nie korzystajmy także z obcych komputerów w celu zrobienia przelewu.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Policjanci uczulają na obserwowanie swojego stanu konta. – Jeśli dokonujemy przelewu, nie kopiujmy i wklejajmy numeru konta w przeglądarce. Zawsze róbmy to odręcznie. Jeśli zauważymy jakąkolwiek działalność na naszym koncie, której nie jesteśmy autorem, należy to natychmiast zgłosić policji.

Policja przestrzega także przed wiadomościami niewiadomego pochodzenia. – Maile, smsy i komunikaty o niepokojącej treści muszą być natychmiast usunięte. Nie wpisujmy swoich danych, jeśli w treści wiadomości jesteśmy o to proszeni – informują.

Jeszcze w 2015 roku, policja odnotowała ponad 5 tysięcy przestępstw bankowych. A liczba ta rośnie.

Pamiętajmy też, że nasz smartfon to także komputer! Zasady bezpieczeństwa obowiązują takie same.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick