DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Czujnik tlenku węgla uratował mieszkańców. Mogło dojść do tragedii

Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie do miejsca zdarzenia wysłał dwa samochody z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna. Po kilku minutach zastępy strażaków były na miejscu.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że doszło do załączenia czujek tlenku węgla w budynku jednorodzinnym, mieszkańcy: 4 osoby dorosłe i 2 dzieci znajdują się poza budynkiem, z uzyskanych informacji wynika, iż czujka na parterze wykazywała wartość 58 ppm, natomiast druga na piętrze 45 ppm – mówi bryg. Tomasz Niciejewski.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i mierniki weszli do pomieszczeń. Urządzenia pomiarowe faktycznie wskazały obecność tlenku węgla. Mieszkanie zostało przewietrzone, piec centralnego ogrzewania został wygaszony. Po przewietrzeniu pomieszczeń ponownie sprawdzono pomieszczenia, teraz już było bezpiecznie i mieszkańcy mogli powrócić do budynku. Działania trwały 54 minuty.

Małe urządzenie, niewiele kosztujące kolejny raz uratowało zdrowie i życie ludzkie. Wyczuło tlenek węgla i zaalarmowało mieszkańców i występującym zagrożeniu. Mieszkańcy zaś postąpili prawidłowo opuszczając pomieszczenia i dzwoniąc do straży.

źródło: PPSP Krotoszyn

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz