CRK z nagrodą za elektromobilność

5
Fot. umostrow.pl
Ostrowski system elektromobilności zrealizowany przez spółkę miejską Centrum Rozwoju Komunalnego otrzymał I nagrodę w kategorii "Najlepsza inwestycja elektromobilna 2018". Została ona przyznana podczas XVII Międzynarodowych Targów "Elektrotechnika 2019".

Jurorzy docenili fakt, że elektryczne autobusy wożące pasażerów po Ostrowie Wielkopolskim są – jako pierwsze w Polsce – ładowane energią produkowaną z biomasy drzewnej. System działa od 2018 roku. – Przedsięwzięcie było możliwe dzięki spójności działań dwóch spółek komunalnych – ciepłowniczej i transportowej – w ramach Grupy Kapitałowej CRK. To element strategicznego założenia, że miasto jest całością, a spółki nie funkcjonują jako oddzielne byty same dla siebie, ale tworzą wspólny sektor komunalny w formie holdingu. Dzięki temu osiągnęliśmy konkretne korzyści dla miasta, zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne – mówi Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Przedstawiciele spółki i miasta podkreślają, że wdrożony w ubiegłym roku system przynosi wiele korzyści w tym również finansowe. „W roku 2018 wyniosła ponad 500 tys. zł, a suma oszczędności będzie rosła wraz z zakupem kolejnych autobusów elektrycznych i dalszym rozwojem elektromobilności. W roku 2019 przy 10 autobusach elektrycznych ma sięgać nawet ponad 1 mln zł rocznie” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie WIelkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • Należy jeszcze dodać, czy tak jak poprzednio zastrzegł sobie pensję rok po ustaniu zatrudnienia?

  1. Zaczął produkować OZC, mógł ten prąd sprzedawać bezpośrednio odbiorcom. Teraz pomiędzy nimi stoi CRK i CRK Energia, czyli koszt kilku milionów dla miasta. Rachunek prosty- oszczędzamy 500 tys. a wydajemy na dwa zarządy, dwie rady nadzorcze i urzędników w 2 spółkach? 2 miliony nie wystarczą. Nic tylko się radować. I jeszcze ten kit, te nagrody, dyplomy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick