Córka Gabrieli Zych: „Politycy nie liczą się z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej”

1
Izabela Musielak, córka Gabrieli Zych, która zginęła w katastrofie lotniczej prezydenckiego Tupolewa pod lotniskiem w Smoleńsku, ma wiele pretensji do polityków. Jest zdecydowanie przeciwna ekshumacji swojej matki, a miesięcznice urządzane przez brata tragicznie zmarłego prezydenta określa jako „chore”. Nie zgadza się też z narzucaną przez obóz PiS narracją związaną z 10 kwietnia 2010 roku.

 

– Nie możemy mówić, że oni polegli. Poległ mój dziadek w Katyniu, polegli powstańcy warszawscy. Nasi bliscy po prostu zginęli w nieszczęśliwym wypadku – podkreśla pani Izabela.

Gabriela Zych wraz z mężem, Leszkiem Zychem (1928 – 2000), założyła stowarzyszenie Rodzin Katyńskich w Kaliszu. Z jej inicjatywy w tym mieście wybudowany został pomnik ofiar zbrodni katyńskiej. Została pochowana na Cmentarzu Zagorzynek przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu.

W Katyniu zamordowany został dziadek Izabeli Musielak, kpt. Stefan Zych.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Przykre że córce nie zależy na prawdzie i nad czyim grobek stoi . Miesięcznice są okazaniem szacunku wszystkim a nie tylko Prezydenckiej pary . Polityka bierze górę nad uczuciami jakie córka winna mieć .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick