Co z budynkiem po SP4 przy ul. Królowej Jadwigi? Jest na niego pomysł

13
Budynek Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Królowej Jadwigi / screen z Google Street View
Zabytkowy budynek Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim dla urzędników? Władze miasta rozważają taką możliwość. Kilka miejskich instytucji wynajmuje obiekty. Przeniesienie do budynku należącego do miasta rozwiązałoby ten problem.

Po tym jak władze Ostrowa Wielkopolskiego ogłosiły przeniesienie Szkoły Podstawowej nr 4 do budynków placówki oświatowej przy ul. Waryńskiego, pojawiło się pytanie, co dalej z zabytkowym obiektem przy ul. Królowej Jadwigi, w którym obecnie mieści się podstawówka.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ostrowska SP4 zostanie przeniesiona! Program nauczania? Pierwszy taki w skali kraju

Władze miasta chcą, aby siedziba „czwórki” pozostała własnością samorządu, ale zmieniła zastosowanie. W przyszłości budynek nie będzie już służył jako obiekt szkolny. – Na pewno chcemy go zmodernizować i zabezpieczyć fundusze na ten cel. I chcemy, aby był dalej obiektem publicznym. Przymierzamy się do konkretnych działań, które mają nam odpowiedzieć na pytanie, na ile ten obiekt nam wystarczy, aby przenieść do niego instytucje samorządowe, które znajdują się w budynkach nienależących do miasta – wyjaśniła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wśród tych instytucji znajdują się:

 • Centrum Usług Wspólnych,
 • Centrum Zarządzania Kryzysowego,
 • Miejski Zarząd Dróg,
 • Biuro Strefy Płatnego Parkowania.

Prezydent podkreśliła, że chciałaby, aby te instytucje miały siedzibę w miejskim obiekcie i nie musiały – jak obecnie – płacić czynszu. Na to, by wskazać, która bądź które z wymienionych instytucji mogłyby zostać przeniesione do zabytkowego budynku przy ul. Królowej Jadwigi, jest jeszcze zbyt wcześnie. – Analizujemy potrzeby tych instytucji. O tym komu ostatecznie zaproponujemy tę siedzibę zadecyduje zapotrzebowanie na powierzchnię biurową – podkreśliła podczas konferencji prasowej.

CZYTAJ TEŻ: Drzew zabraknie „chwilowo”, czyli co robią samorządowcy, a co mówi naukowiec?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

 1. Może najwyższy czas rozważyć likwidację nieporadnej straży miejskiej i dofinansować za wydawane na nich pieniądze policję?
  PS gdzie można przeczytać oświadczenie majątkowe komendanta SM?

 2. Stare…… to są dobre skrzypce i wino. Znowu utopione zostaną miliony złotych , a efekt będzie jak Urzędem Gminy na Gimnazjalnej.

 3. Straż Miejską zlikwidować, oni nic nie robią, lenie,
  Biuro Strefy Płatnego Parkowania zlikwidować
  Miejski Zarząd Dróg zrównać z ziemią, SYF w całym Ostrowie latem i zimą
  Centrum Usług Wspólnych, kto wie czy się zajmują, też zlikwidować
  Centrum Zarządzania Kryzysowego, ewentualnie zostawić.
  i znowu budynek po szkole 4 będzie pusty , lub wynająć komuś kto na to zasługuje
  Ci j.w nie zasługują

  • Tak to jest, kiedy nie czyta się materiału tylko pisze durne komentarze. Wyraźnie prezydent powiedziała, że budynek przeznaczy na potrzeby miejskich instytucji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick