Chciał rzucić się pod pociąg. W ostatniej chwili uratowali go policjanci

3
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
25-letni mężczyzna swoją drugą szansę zawdzięcza ostrowskim policjantom. Mundurowi w ostatniej chwili ściągnęli mężczyznę z torów, gdy ten próbował odebrać sobie życie. St. post. Remigiusz Dudka i st. post. Bartosz Szyszka zaryzykowali własne życie, by pomóc 25-latkowi. Gdyby nie szybka interwencja rodziny oraz policjantów doszłoby to tragedii.

25-latek chcący odebrać sobie życie, poinformował rodzinę o swoich planach, wysyłając im SMS-a. Ci natychmiast zawiadomili policję, a dyżurny przekazał sprawę st. post. Remigiuszowi Dudce i st. post. Bartoszowi Szyszce. – Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał smsa, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Osoby poinformowały policjantów, że 25-latek może jednak przebywać w swoim mieszkaniu. Policjanci sprawdzili adres, jednak nikogo tam nie zastali. Następnie, mundurowi ustalili odcinek torów na którym mógł przebywać mężczyzna – informuje mł. asp. Małgorzata Łusiak, rzeczniczka ostrowskiej komendy.

Okazało się, że młody mężczyzna jest już na torach, a z naprzeciwka nadjeżdża pociąg. Policjanci natychmiast podbiegli do niego i w ostatnim momencie siłą odciągnęli go sprzed jadącego składu. Mundurowi ratując 25-latek omal sami nie zginęli, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Niedoszły samobójca został zabrany przez pogotowia ratunkowe do szpitala.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 11
    9

    Taka praca. Lekarze też na co dzień ratują życie i nikt o tym specjalnie artykułów nie pisze.
    Napiszcie ilu ludziom wręczyliście mandaty za brak masek na pustych ulicach podczas nocnych patroli (czyli ilu osobom zabraliście bez powodu ich ciężko zarobione pieniądze), najlepiej również podpisane nazwiskami wystawiających mandat. No chyba, że się wstydzicie podawać takie informacje. 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick