Centra ponownie w III lidze? „Nie pozwolę zadłużyć klubu”

0
Czy Centra Ostrów Wielkopolski wywalczy awans do III ligi? Takie marzenie mają działacze i kibice, ale nie odbędzie się to "na hurra". Prezes Grzegorz Muss podkreśla, że awans kosztem klubowych finansów nie wchodzi w grę, ale sportowo zespół jest gotowy na rywalizację na wyższym szczeblu.

Czy KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski wróci do III ligi? Tego chcieliby kibice, bo wyniki zespołu rywalizującego w ARTBUD IV lidze są więcej, niż zadowalające. Wszystko jednak rozbija się o finanse, bo za awansem sportowym musi iść także ten budżetowy, a oba szczeble rozgrywek dzieli co najmniej kilkaset tysięcy złotych. – Zdajemy sobie zapewne wszyscy sprawę, że różnica pomiędzy tymi ligami jest nie tylko finansowa rzędu kilkuset tysięcy złotych, ale przede wszystkim jest także różnicą organizacyjną – powiedział portalowi wlkp24.info Piotr Kościelny, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Rosnące wydatki związane z pokryciem kosztów funkcjonowania klubu nie są małe już na poziomie IV ligi. Doskonale wie o tym zarząd Centry, który ze względu na podwyżki chociażby na stacjach benzynowych musi wydać znacznie więcej z tytułu dojazdów na mecze. A mowa wyłącznie o Wielkopolsce. W III lidze jeździ się do klubów rozsianych po kilku województwach. – W tych trudnych czasach trudno jest spiąć cały rok. Dlatego każdy sponsor i każda mała kwota jest dla nas treścią dodaną. Paliwo, transport dzieci na mecze ligowe, na sparingi. Wzrost cen samego transportu jest o 40 procent – wyliczył Grzegorz Muss, prezes Centry Ostrów Wielkopolski podczas dorocznego spotkania ze sponsorami podsumowującego mijający rok.

Mimo wszystko w jego głowie tli się pomysł awansu do wyższej ligi i zdobycia mistrzostwa wielkopolskiej IV ligi. Kibice nie mają jednak co oczekiwać wyścigu po trupach. – Zobaczymy, co będzie z finansami. III liga rządzi się innymi prawami. Czas pokaże. Ja nie pozwolę na to, żeby zadłużyć klub czy być niewypłacalnym. Jeżeli będą środki, miasto, powiat, sponsorzy będą za, to ja nie widzę problemu, bo sportowo jesteśmy gotowi i możemy grać w III lidze zaznacza prezes Centry.

Ostrowski klub po rundzie jesiennej sezonu 2022/23 zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 33 punktami tracąc dwa oczka do lidera – Nielby Wągrowiec. Mogła być liderem, ale z powodu kontuzji kilku podstawowych została w ostatniej kolejce rozgromiona w Lesznie przez Polonię 0:4.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick