Celowe podpalenie? Nocny pożar i ewakuacja mieszkańców na ostrowskim Rynku

0

Rodzina schroniła się na dachu, pożar gasili świadkowie i strażacy, kilka osób podtruło się dymem i zostało przetransportowanych do szpitala. Wszystko wskutek celowego działania – ktoś podpalił dwa wózki dziecięce, które stały na klatce schodowej kamienicy pod adresem Rynek 29 w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawców poszukuje policja.

Do podpalenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kilka minut po północy. Pierwsi na ratunek ruszyli świadkowie zdarzenia, do ugaszenia płomieni używając gaśnicy samochodowej, a nawet własnej odzieży. Chwilę później na miejsce przyjechali strażacy.

– Na klatce schodowej paliły się dwa wózki dziecięce, a na dachu znajdowało się pięć osób, w tym 9-letnie dziecko. Te osoby dawały znaki świetlne latarkami, żeby ułatwić ich zlokalizowanie – relacjonuje bryg. Krzysztof Biernacki, rzecznik prasowy ostrowskiej jednostki straży pożarnej.

Strażacy szybko dogasili pożar, otwierali też okna i użyli wentylatora oddymiającego, żeby przewietrzyć klatkę schodową. Rodzina, która uciekła na dach oraz pozostali mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani na zewnątrz. 5 osób dorosłych i jedno dziecko trafiło na obserwację do szpitala.

Wszystko wskazuje na to, że doszło do celowego podpalenia. Sprawcy są poszukiwani przez policję.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick