Całodniowa relacja z 31. finału WOŚP w regionie! [AKTUALIZACJE, ZDJĘCIA, WIDEO]

1
Gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ta legendarna zbiórka pieniędzy odbywa się już po raz 31. Zapraszamy do śledzenia całodniowej relacji. Będziemy pokazywać to, co dzieje się w Ostrowie Wielkopolskim, ale też na bieżąco informować, ile zebrały sztaby w regionie. Bądźcie z nami, bo jak mówi Jurek Owsiak, oj będzie się działo!

Walka z sepsą – to cel zbiórki podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I choć finał dopiero się rozpoczął, to na koncie fundacji jest już prawie 40 mln zł. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 220 mln zł. Czy w  tym roku rekord znów zostanie podbity? Tego dowiemy się na początku marca. Właśnie wtedy co roku ogłaszane są wyniki zbiórek WOŚP.

Co będzie można wylicytować podczas 31. finału WOŚP?

Nieodłącznym elementem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są licytacje. Te w Ostrowskim Centrum Kultury, czyli w siedzibie ostrowskiego sztabu odbędą się o 16.00, 18.00 i 20.15. W trakcie ostatniej, głównej licytacji będzie można powalczyć o złote serduszko. Znajdzie się też coś dla fanów sportu. Do „zgarnięcia” koszulki ostrowskich żużlowców i szczypiornistów oraz grafika przygotowana przez Janusza Jurka.

Sztab WOŚP w Raszkowie również przygotował coś dla miłośników sztuki. W trakcie licytacji w tamtejszym ośrodku kultury, ktoś może stać się właścicielem sygnowanej akwareli autorstwa Wiktora Tabaka, z wizerunkiem raszkowskiego ratusza.

Z kolei w OCK-u można będzie wylicytować zaproszenie na obiad z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beatą Klimek. Na podobną formę wsparcia wielkoorkiestrowego grania zdecydował się też burmistrz Krotoszyna, Franciszek Marszałek. Włodarz zaprasza do licytacji spotkania przy kawie i ciastku dla 2 osób, które odbędzie się w dogodnym dla wszystkich terminie w saloniku VIP na Stadionie Miejskim w Krotoszynie.

Ostrowski finał WOŚP na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info będą transmitować finał z Ostrowskiego Centrum Kultury. Nie zabraknie wielu atrakcji, występów uzdolnionych dzieci i młodzieży, a także wspomnianych licytacji. Starujemy o godzinie 14.00.

A w przerwach od oglądania transmisji zapraszamy do śledzenia portalu wlkp24.info. Będziemy zbierać dla was aktualizacje zbiórek ze sztabów południowej Wielkopolski.

RELACJA TEKSTOWA Z 30. FINAŁU WOŚP:

[GODZ. 10.15]

Trwa akcja oddawania krwi w ostrowskim szpitalu. Wszyscy chętni mogą udać się do Odziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu działającego właśnie przy tej lecznucy i podzielić się tym cennym „lekiem życia”. Warto się spieszyć, bo krew pobierana będzie do godz. 12.00.

[GODZ. 12.20]

Trwa bieg „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”na ostrowskich piaskach. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godz. 12.00. W tym samym czasie Ostrowski Klub Morsów również włączył się w tegoroczną zbiórkę. Na miejscu jest ekipa Telewizji Proart i przygotowuje materiał, który zobaczycie jeszcze dziś w trakcie żywo. Startujemy o godz. 14.00. Tymczasem mamy dla was wideo ze startu biegu i kilka zdjęć.

[GODZ. 13.15]

Mamy dla was też małą ciekawostkę. Wiecie, że symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli czerwone serduszko powstało w Ostrowie Wielkopolskim? Jego autorem jest Krzysztof Ciechanowski, który stworzył je w malutkiej firmie graficznej właśnie w tym mieście.

[GODZ. 14.00] 

Rozpoczynamy transmisję! Jesteśmy dla Was NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na wlkp24.info:

A jesteśmy w waszych domach dzięki pracy naszej ekipy, która pracuje na miejscu w Ostrowskim Centrum Kultury.

[GODZ. 14.20] 

Mamy dla Was pierwsze dane z regionu. Na razie szczątkowe, bo w niektórych powiatach żaden wolontariusz jeszcze nie wrócił do sztabu. Oznacza to, że cały czas można ich spotkać na ulicach miast i miasteczek.

Kalisz: 19 283 zł
Krotoszyn: 3863,46 zł
Ostrów Wielkopolski: 8598 zł
Jarocin: 1597 zł (dane na godz. 12.30)

[GODZ. 14.55] 

Na rynku w Ostrowie Wielkopolskim też dzieje się sporo. Jest tam coś dla miłośników motoryzacji. Pokazy zabytkowych pojazdów przygotowany przez ostrowski Automobilklub oraz prezentacja samochodów ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu.

[GODZ. 16.20] 

Cały czas zbieramy dla was dane z regionu. Są one szczątkowe, bo większość wolontariuszy jeszcze kwestuje.

Kalisz: 63 315 zł
Pleszew: 35 678 zł
Ostrów Wielkopolski: 32 870,83 zł (dane bez e-skarbonki)
Jarocin: 4 142, 61 zł
Kępno: 42 000 zł
Krotoszyn: 20 300 zł

[GODZ. 16.52]

Sztab Wielkiej Orkiestry z Nowych Skalmierzyc jest zaprzyjaźniony z tym z Ostrowa Wielkopolskiego. Dyrektor tamtejszego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, Małgorzata Jarosik opowiedziała krótko, co tam się dzieje. Posłuchajcie.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick