Były wiceminister infrastruktury „jedynką” Lewicy do sejmu

1
screen z fanpage'a Wiosny Biedronia
Wiesław Szczepański, były wiceminister infrastruktury został "jedynką" na liście Lewicy w okręgu nr 36 (Kalisz). To jedyny przedstawiciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który otrzymał najwyższe miejsce na listach w Wielkopolsce. Dwa kolejne przypadły kandydatom Wiosny, a jedno partii Razem.

Podobnie jak największe partie polityczne w kraju, także Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) ogłosiła nazwiska kandydatów, którzy zajmą pierwsze miejsca na listach do sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

ZOBACZ TEŻ: Bez sensacji w Koalicji Polskiej. „Jedynką” w Kaliszu został Andrzej Grzyb

W okręgu nr 36 (Kalisz) listę Lewicy będzie otwierać Wiesław Szczepański. Pochodzący z Leszna działacz SLD ma na swoim koncie bogatą karierę polityczną. Był posłem czterech kadencji (II, III, V i VI), a w latach 2004-2005 zajmował stanowisko wiceministra infrastruktury. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Z wykształcenia jest ekonomistą.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska ogłosiła! Znamy „jedynki” w jesiennych wyborach do sejmu

To jedyny przedstawiciel Sojuszu w Wielkopolsce, którego kandydaturę władze Lewicy zaakceptowały jako odpowiednią do zajęcia pierwszego miejsca na liście. Pozostałe „jedynki” trafiły do kandydatów Wiosny (Poznań, Piła) i Razem (Piła).

ZOBACZ TEŻ: PiS ogłosiło listę kandydatów do sejmu! Znamy też „jedynki” do senatu

Jedynki Lewicy na wielkopolskich listach do sejmu

Okręg nr 36 Kalisz – Wiesław Szczepański (SLD)
Okręg nr 37 Konin – Paulina Nowak (Razem)
Okręg nr 38 Piła – Dariusz Standerski (Wiosna)
Okręg nr 39 Poznań – Katarzyna Ueberhan (Wiosna)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick