Bez sensacji w Koalicji Polskiej. „Jedynką” w Kaliszu został Andrzej Grzyb

5
źródło: twitter.com/nowePSL
Były eurodeputowany z PSL-u Andrzej Grzyb otrzymał pierwsze miejsce na liście Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15) w jesiennych wyborach do sejmu, które odbędą się 13 października.

Sporo tego: Koalicja Polska, Koalicja Obywatelska, Zjednoczona Prawica, Lewica… Politycy zamiast ułatwiać, utrudniają wyborcom zorientowanie się, co kryją poszczególne nazwy, a właściwie, co kryje się się pod ich płaszczykiem. Jednak jak głosi stare porzekadło, cel uświęca środki, a czego się nie robi, aby zdobyć jak największą liczbę głosów.

Koalicja Polska, a więc Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15 połączyły siły i w jesiennych wyborach do sejmu wystartują wspólnie. To jest jasne od co najmniej kilkunastu dni. Teraz poznaliśmy „jedynki” do sejmu, a więc kandydatów, którzy w poszczególnych okręgach zajmą pierwsze miejsce na listach. Na południu Wielkopolski sensacji nie ma. „Jedynką” w okręgu nr 36 (Kalisz) został Andrzej Grzyb. Dotychczasowy eurodeputowany nie uzyskał mandatu na kolejną kadencję.

ZOBACZ TEŻ: PiS ogłosiło listę kandydatów do sejmu! Znamy też „jedynki” do senatu

Można się było domyślać, że samorządowiec i polityk, który ma za sobą zasiadanie m.in. w radzie powiatu ostrzeszowskiego i sejmie zarówno w XX, jak i XXI wieku, po przegranych w maju wyborach, będzie chciał kontynuować karierę w jednej z izb polskiego parlamentu. Biorąc pod uwagę, że jest szefem wielkopolskich struktur, sensacją byłoby, gdyby otrzymał inne niż pierwsze miejsce na liście Koalicji Polskiej.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska ogłosiła! Znamy „jedynki” w jesiennych wyborach do sejmu

„Jedynki” na listach w Wielkopolsce

Okręg nr 36 (Kalisz) – Andrzej Grzyb
Okręg nr 37 (Konin) – Tomasz Frąckowiak
Okręg nr 38 (Piła) – Krzysztof Paszyk
Okręg nr 39 (Poznań) – Wojciech Jankowiak

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick