PiS ogłosiło listę kandydatów do sejmu! Znamy też „jedynki” do senatu [ZOBACZ]

13
źródło: fanpage PiS-u
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło pełną listę kandydatów do sejmu w jesiennych wyborach. Na wysokich miejscach znaleźli się aktualni posłowie z tego ugrupowania. Poznaliśmy także "jedynki" do senatu. Tutaj także nie ma zaskoczeń.

Prawie wszystkie karty odkryte. Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek pełną listę kandydatów do sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych. O tym, że „jedynką” na liście tej partii z okręgu nr 36 (Kalisz) będzie Jan Dziedziczak, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Tajemnicą były owiane pozostałe nazwiska, a właściwie miejsca, które zajmą, bo można się było spodziewać, którzy kandydaci zajmą wysokie pozycje.

Lista kandydatów do sejmu

Tuż za plecami Dziedziczaka, znaleźli się kolejno Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Marlena Maląg i Piotr Kaleta. Na liście nie ma Joanny Lichockiej, która w poprzednich wyborach startowała z kaliskiej listy, mimo że nie pochodzi z tego terenu. Urodziła się w Warszawie. Teraz została „jedynką w Sieradzu.

Wysokie, bo drugie miejsce wśród kobiet w naszym okręgu zajęła Lidia Czechak (6.) pełniąca obecnie funkcję starosty jarocińskiego, a w poprzedniej kadencji radnej Rady Miejskiej Jarocina. W przeszłości kandydowała już do sejmu, ale nie uzyskała mandatu. Najbliżej osiągnięcia wymaganego minimum była w 2015 roku. Wtedy także była drugą kobietą na tej liście (7. miejsce). Przed nią była wspomniana Joanna Lichocka (jedynka do sejmu).

„Jedynki” do senatu

Wyjaśniła się też sprawa „jedynek” do senatu. Tutaj podział na okręgi jest inny stąd i oznaczenia są różne, ale nie tylko. Okręg kaliski, z którego startują osoby chcące reprezentować mieszkańców naszego regionu, w przypadku ubiegania się o mandat senatora, został podzielony.

Zatem z okręgu nr 95 pierwsze miejsce na liście przypadło Łukaszowi Mikołajczykowi, a w okręgu nr 96 – Andrzejowi Wojtyle. Kolejne nazwiska nie są jeszcze znane.

Co z polityczną konkurencją?

Według zapowiedzi, w ciągu najbliższych dni powinniśmy poznać nazwiska kandydatów do parlamentu z pozostałych list wyborczych w tym m.in. z Koalicji Obywatelskiej – największego w tej chwili politycznego konkurenta partii rządzącej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • Niedoczekanie!!!
   Konformista i karierowicz. Głosował w Senacie za ustawami łamiącymi konstytucję i trójpodział władzy państwowej.
   Chcemy państwa świeckiego czy wyznaniowego, przynależności do europejskiej cywilizacji czy bycia wschodnią satrapią.

  • Pracowitą, taaa…załatwianiem swoich interesów. Czyli chociażby pracy dla swojej małżonki w szkole, gdzie był DErektorem…
   Sam Pan sobie pisze te komentarze czy ktoś Zaufany? Dyrektorek biura czy Asytentka oddana sprawie?
   Wierutne brednie.
   Nie ma to jak naginać rzeczywistość i manipulować opinią publiczną….jako argument umiejąc jedynie dodać, że 500 plus dali i że jest małe bezrobocie…Ale to chyba nie dzięki Senatorowi. On asekuracyjnie całą kadencję przesiedział w kąciku, żeby nie wychylac się, nie robić sensacji czy skandalu. Kadencja zleciała, prezydentem Miasta nie został i teraz do października trzeba się sprężać…
   Hipokryzja, lawiranctwo, konformizm i pseudouczciwość na pokaz…

 1. Kto zlikwidował w Ostrowie Wielkopolskim kilkanaście miejsc pracy wprowadzając Nowe Prawo Wodne od początku 2018? Pamiętacie kto zlikwidował?

 2. Bądzmy poważni taka lawirantka do sejmu? Ta pani dba tylko o swoją karierę. Co ją obchodzi kraj lub region? Kariera i kasa się liczy to wszystko. Ważne dla niej żeby się przypodobać jakiemus czarnemu w sukience, mile widziany kolor purpurowy. Nigdy na to nie mozemy pozwolic – sejm wolny od takich karierowiczów zmieniajacych partie jak rekawiczki.

  • A ja na niego 4 lata temu nie głosowałam, ale teraz z pewnością zagłosuję bo Mikołajczyk to najbardziej aktywny polityk w regionie! Jestem pozytywnie zaskoczona jego 4 letnią działalnością w Senacie!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick