Koalicja Obywatelska ogłosiła! Znamy „jedynki” w jesiennych wyborach do sejmu

46
źródło: twitter.com/Platforma_org
Mariusz Witczak został "jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do sejmu. Wysokie miejsca zajęli także inni posłowie PO - Jarosław Urbaniak oraz Bożena Henczyca. Niższe miejsca powinny przypaść m.in. reprezentantom pozostałych ugrupowań wchodzących w skład KO.

Koalicja Obywatelska ogłosiła „jedynki” na listach do sejmu w wyborach, które odbędą się jesienią. Wśród kandydatów, których poznaliśmy, jest kilka nowych twarzy. Ciekawostką jest, że z Łodzi będzie startował Tomasz Zimoch – znany dobrze fanom sportu były dziennikarz Polskiego Radia. Nas najbardziej interesuje jednak okręg kaliski (nr 36), z którego będziemy wybierać naszych reprezentantów na kolejną kadencję sejmu.

– Dzisiaj odbył się zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej i po konsultacji z naszymi partnerami przygotowaliśmy rekomendacje dla osób z czołowych miejsc na listach poselskich. Przed nami jeszcze dużo pracy. Obiecywaliśmy utworzenie przestrzeni Koalicji Obywatelskiej dla ludzi spoza partyjnej polityki. Tak się stało w części, jak dało się to zrobić na dzisiaj, ale będziemy nad tym pracować – powiedział podczas konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, szef PO.

„Jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu został Mariusz Witczak, który pełni funkcję skarbnika partii. Na kolejnych miejscach znaleźli się Jarosław Urbaniak (obecny poseł PO i były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego) oraz Bożena Henczyca (aktualna posłanka).

Na pierwszym miejscu poznańskiej listy znalazła się Joanna Jaśkowiak (była żona obecnego prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka), w Koninie „jedynkę” otrzymał Tomasz Nowak, a w Pile – Małgorzata Janyska.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że 14 sierpnia spotkają się przedstawiciele poszczególnych ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej, aby dyskutować nad obsadzeniem pozostałych miejsc na listach w jesiennych wyborach do sejmu. – Będziemy domykać te listy i akceptować listy do senatu. Jesteśmy przekonani, że będzie to skład jeszcze szerszy i w niekonkurencyjny sposób będziemy mogli potraktować przedstawicieli partii i środowisk opozycyjnych – dodał.

Na 17 sierpnia zaplanowano posiedzenia rad krajowych poszczególnych ugrupowań, podczas których mają zostać zaakceptowane pełne kształty list. Wtedy ma się rozpocząć proces rejestracji Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Następnie przyjdzie czas na zbieranie podpisów.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią 2019 roku. Na razie nie jest znana dokładna data. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to październik.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

46 KOMENTARZE

  • Totalna opozycja, która już mówi ustami swoich polityków, że odbierze niektórym rodzinom 500+ bo im się nie należy. To ja jako rodzic pytam mądre głowy platformy to 500+ jest dla rodzica czy dla dziecka? To że rodzic nie pracuje i chce wychowywać dziecko to nie znaczy, że ma mieć odebrane 500+. Hipokryci bez programu tylko do władzy się dorwać.

  • Niech KO czyli PO uważa na domykanie list, bo ja wczoraj chciałem domknąć szafę z rzeczami swoje żony która odeszła do innego i mi się wszystko rozsypało.

  • PIS da ale nie ze swoich – żadna partia nie ma pieniędzy. Żeby komuś dać – trzeba komuś zabrać. widzimy to powzroście kosztów utrzymania, rosnących i nowych podatkach, cenach w sklepach – inflacji i rosnącego zadłużenia . . . a lud się cieszy, że pis da ?! Nie ma nic za darmo – nasze dzieci i wnuki będą to spłacać – jeżeli zostaną w zadłużonym kraju. Aktualnie mamy najniższy od 30 lat poziom inwestycji – kraj się zwija a nie rozwija. Razdać pieniądze / nie własne – łatwo – to są pieniądze podatników które tak ochoczo PIS rozdaje – a gdzie ten rozwój gospodarczy -czy – np. milion samochodów elektrycznych w 2019 roku obiecanych przez Morawieckiego ? ! Tylko bajki opowiada dla naiwnych !

  • Kazda lista opozycji będzie lepsza od tych obłudników i kłamców którzy niszczą demokrację i dzielą społeczeństwo.
   Tworzą z Polski średnowieczny folwark PIS

  • Panie Urbaniak a przy rozwodzie rodziców gejowskich kto dostanie opiekę nad dzieckiem? Matka czy ojciec? Zresztą który jest którym? Macie już badania naukowe i rozwiązanie takiej sytuacji?

  • DO Andrzej: Właśnie to znaczy. Mamy XXI wiek i można zorganizować żłobki (może kosztem 500+). Nie ma nic bardziej chorego niż zasuwanie na innych, szczególnie, że najwięcej na patologię. Cieszę się, że od 1.07 mam 500+ bo to jedyna opcja odzyskania choć części płaconych podatków. Natomiast irytuje mnie, że rodziny bezdzietne czy osoby nie będące w związkach muszą płacić na cudze dzieciaki. PARANOJA.

  • do Jan: akurat Urbaniakowi możemy być wdzięczni np:za wychodzenie w Wa-wie obwodnicy.

  • A co zrobili posłowie z PIS w tym Tomasz Ławniczak – NIC ! mając jako partia rządząca wszystkie narzędzia. Zlikwidowali za to przechodzącą przez region m. in. Kolej Dużych Prędkości – opóznili znacznie budowę drogi ekspressoowej S11 – skrócili o połowę obwodnicę Jarocina itd itp – czyli dla regionu prawie ZERO.

 1. Ta lista mnie nie interesuje. Mam nadzieję że wreszcie Ostrowianie pójdą po rozum do głowy i nie pozwolą na sprzedaż kolejnych głównych sektorów polskiej gospodarki. Dość tego co prezentuje ta cała koalicja. Sprzedawczyki pod dyktando Merkel a pieniędzy jak nie było, tak miało nie być.

  • A co zrobił PIS dla regionu i jego posłowie – mniej niż Zero ! Tylko ściana wschodnia się liczy – wyborcy ,, dobrej zmiany ,m, nasz region pozostał sam sobie. – bez ważnych inwestycji miedzy innymi brak środków na zbiornik Wielowieś klasztorna – drogi w tym S11 i inne inwestycje, również degracja ostrowskiego węzła kolejowego – Typowy zastój za rządów PIS.

 2. Ale słaba lista. Tak słabej jeszcze nie było. Chyba że wystartuje Milenka Kowalska obojetnie z którego miejsca to i tak wygra.

  • Kowalska to ta arogancka agresywna radna co sie gapi na sesjach non stop w telefon? Smiech na sali

  • Ale słabszej od listy PIS nie jest i nie będzie. Tam znajdą się sami z ,, pseudo dobrej zmiany ,, którzy nic nie potrafią poza rozdawlnictwem pieniedzy na kredyt które nasze dzieci będą spłacać.!

 3. A CO ROBIŁ I CO ZROBIŁ URBANIAK DLA OSTROWA ? jeśli ktoś coś wie to w punktach proszę napisać .Czy ten człowiek zadbał o co kolwiek w Ostrowie. ? Nigdy na tego człowieka nie zagłosuje

  • Zrobił znacznie wiecej jak Tomasz Ławniczak i PIS – Ci nie zrobili kompletnie nic dla Ostrowa – a to Oni rządzą a nie Urbaniak !

  • PIS da ale nie ze swoich – żadna partia nie ma pieniędzy. Żeby komuś dać – trzeba komuś zabrać. widzimy to powzroście kosztów utrzymania, rosnących i nowych podatkach, cenach w sklepach – inflacji i rosnącego zadłużenia . . . a lud się cieszy, że pis da ?! Nie ma nic za darmo – nasze dzieci i wnuki będą to spłacać – jeżeli zostaną w zadłużonym kraju. Aktualnie mamy najniższy od 30 lat poziom inwestycji – kraj się zwija a nie rozwija. Razdać pieniądze / nie własne – łatwo – to są pieniądze podatników które tak ochoczo PIS rozdaje – a gdzie ten rozwój gospodarczy -czy – np. milion samochodów elektrycznych w 2019 roku obiecanych przez Morawieckiego ? ! Tylko bajki opowiada dla naiwnych !

 4. NIGDY NIE ZAGŁOSUJE NA NIKOGO Z PISU – KACZYŃSKI DO DZISIAJ NIE PRZEPROSIŁ ZA ,,MORDY ZDRADZIECKIE I KANALIE ,,OBRAZIŁ Z TRYBUNY SEJMOWEJ WSZYSTKICH POLAKÓW . DLATEGO NIGDY NA NIKOGO Z PISU NIE ZAGŁOSUJE . DOSYĆ KŁAMSTW ,I PĘDZONEGO ŻYWOTA PISU PONAD STAN .PIS DOPROWADZA POLSKĘ DO RUINY ,INFLANCJA ROSNIE Z DNIA NA DZIEŃ , JUŻ ZAPOWIEDZIELI SKŁADKI NA ZUS 1.500 ZL MIESIĘCZNIE , WSZYSTKO DROŻEJE W ZASTRASZAJACYM TĘPIE . ONI NIE MARTWIĄ SIE O NARÓD , PIS MARTWI SIE O SWÓJ WŁASNY PORTFEL ,MA BYC ZAWSZE PEŁEN . DLATEGO NA PIS NIE ZAGLOSUJE

  • Normalnie myślący – polak któremu mózg nie odmówił posłuszeństwa lub nie został przekupiony na kredyt obietnicami PIS – nie zagłosuje na partię kłamców, oszołomów i populistów ! Rujnują nasz kraj i naszą demokrację !

  • Dobre nazwiska ludzi rozsądnych i normalnych a nie oszołomów i populistów. Wreszcie trzeba odsunąć od władzy kłamców i nieudaczników z PIS.

  • Bardzo dobra lista KO – dobrych kandydatów a nie oszołomów rujnujących nasza gospodarkę i bez hamulców moralnych budujących Państwo PIS – bez zasad i poszanowania wszystkich obywateli.

 5. Dobre nazwiska ludzi rozsądnych i normalnych a nie oszołomów i populistów. Wreszcie trzeba odsunąć od władzy kłamców i nieudaczników z PIS.

  • Głosuj sobie na PO czy tam KO (ten drugi skrót adekwatny do wyników walk bokserskich). Dostaniesz domiar do obowiązkowej pracy do 67 roku życia razem ze swoją żoną (jeżeli ją masz). Zabiorą ci twoje pieniądze z OFE jak już to miało miejsce. Podpiszą z Putinem niekorzystne umowy na kupno gazu w przeciągu kilkudziesięciu lat. O 500+ będą mówić, że to korupcja polityczna, chociaż w krajach zachodniej europy ta pomoc dla dzieci jest normą i to w większym wymiarze. Będą ci stręczyli LGBT i na życzenie Niemiec sprowadzą ci muzułmanów na twoje utrzymanie. POWODZENIA!

  • Wzniosłes się na wyżyny intelektu – kibolskiego – jeszcze bardziej się ośmieszyłeś swoimi ,, inteligentnymi inaczej wypocinami.

 6. W porównaniu z beznadziejnym parlamentarzystami rodem z PIS to lista normalnych kandydatów na posłów KO.
  Jak dotychczas PIS nic nie zrobił dla miasta i regionu poza wspieraniem tych którzy pracy się lekająi i ochrona Kiboli oraz ONR. Dużo obiecują a żyje się coraz gorzej , a do tego budują swoje antydemokratyczne Państwo PIS. Sami się wyzywią i nagrodzą premiami i przywilejami !

 7. ostrów to zapadła dziura a pisiory się postarały i główny węzeł kolejowy będzie przechodził z głównego portu lotniczego z łodzi przez kalisz do Poznania omijając ostrów w 99% twierdzę że bedzie jeszcze gorszą dziurą bez perspektyw to kara za głosowania na złodziei z PO i komune

  • Ale dziura dzięki ,, dobrej zmianie ,, PIS. zlikwidowali nam Y Kolei Dużych Prędkości i inne projekty – ślimaczy się S11 – inwestycji jak na lekarstwo – Wielowieś Klasztorna – zbiornik bez pieniędzy itd itp. Buduje się tylko z własnych środków – ale rząd PIS zapomniał o naszym regionie, w tym nic nie zrobili nasi parlamentarzyści Ławniczak i Mikołajczyk.
   Trzeba dać szansę opozycji – jak jest za PIS to widać – mniej niż zero.

  • Czyli obecnych którzy kradną w mysl prawa PIS. – wziosłe hasła a w rzeczywistośc kłamstwa i obłuda.

 8. Każdy z opozycji będzie normalniejszy od obecnych posłów PiS. Widać jak się zachowują w Sejmie z Marszalkiem Kuchcinskim na czele. Wstyd i żenada -zrobili cyrk z Sejmu w ramach ,, dobrej zmiany PIS ,,

 9. Chyba juz żaden poseł z opozycji – obojętnie jakiej – nie będzie gorszy od posłów z PIS – którzy są maszynką do zmiany nocą ustaw i głosowania pod dyktando Prezesa. Bezwolna, bez zasad szara masa. Zrobili kabaret z Sejmu.

 10. Każdy będzie lepszy niż posłowie z PIS który z Sejmu zrobili przybudówkę swojej partii – zawłaszczyli Sejm, odgrodzili od społeczeństwa, nie ma żadsnej merytorycznej dyskusji, tylko nocne głosowania w ukryciu przed społeczeństem głupich ustaw, – no i Księstwo i drenaż pieniędzy przez posłów PIS – w tym ,, Szejka ” – ogrodnika z wykształcenia – Marszałka Kuchcińskiego z rodziną – z manierami Rasy Panów – pierwszego sortu wg Kaczyńskiego. A miało być skromnie i miło – a jest pazernie i populistycznie z kłamstem na ustach. Smutne i przygnębiające co się dzieje z Polską i częścią wyborców alceptujących tą nieuczciwość i rozpasanie.władzy.

  • Niestety jest jeszcze gorzej niż myslałam. Obłuda na każdym kroku, bez zasad i honoru ta władza. Widać to m.in. po Premierze , Marszałku Kuchcinskim i niestety Prezydencie o Prezesie nie wspominając.

 11. Może to się zmieni i zapanuje po 4 latach bezprawia normalność? Może wreszcie będziemy przewidywalnym krajem liczącym się w UE i w przyjaźni z sąsiadami, bez głębokich podziałów społecznych !

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick