DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Było tylu chętnych, że musiały dojechać kolejne autobusy [WIDEO]

Kilkuset mieszkańców Ostrowa spędziło niemal 4 godziny na oglądaniu nowych inwestycji na terenie miasta w ramach dorocznego objazdu inwestycji, który odbył się 1 maja. Pogoda sprzyjała tournee po mieście i oglądaniu nowych i wyremontowanych obiektów.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego zwierzający centrum piłkarskie za parowozownią

Mieli zmieścić się do czterech autobusów, ale było ich tylu, że „wezwano posiłki”. Ostatecznie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego w wypełnionych po brzegi sześciu autobusach elektrycznych przemierzyli ulice miasta, aby zobaczyć najnowsze inwestycje zrealizowane w ostatnim czasie bądź nadal realizowane.

Najpierw jednak wyjechali poza granice administracyjne tego samorządu, aby zajrzeć do Rąbczyna i zobaczyć tamtejszą suszarnię odpadów ściekowych. Stamtąd udali się do przedszkola przy ul. Dobrej, które funkcjonuje od 1 września 2022 roku, następnie mieli okazję zwiedzić każdy kąt centrum treningowo-szkoleniowego za parowozownią oraz Szkołę Podstawową nr 1. Tam jednak było najmniej oglądania, bo trwa termomodernizacja budynku oraz remont wewnątrz. Mieszkańcy mogli zatem zobaczyć tylko salę gimnastyczną, fragment korytarza oraz kilka sąsiadujących z nimi pomieszczeń.

Podczas oglądania boisk za parowozownią najbardziej oblegany spośród urzędników był wiceprezydent Mikołaj Kostka. Kiedy dzieci grały w piłkę na sztucznej murawie, dorośli mieli sporo pytań do włodarza m.in. w sprawie budowy spalarni odpadów i gospodarki komunalnej.

W materiale wideo prezentujemy opinie uczestników objazdu inwestycji.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz