12 miesięcy i prawie 12 mln zł. Szkoła przejdzie gruntowny remont w środku roku szkolnego

2
11,5 mln zł - tyle będzie kosztować generalny remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Na przeprowadzenie prac ma 12 miesięcy. Dyrekcja placówki natomiast ma za zadanie zorganizowanie zajęć lekcyjnych tak, by ani uczniowie, ani nauczyciele nie odczuli, że w placówce odbywają się roboty budowlane.

Pracy w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim jest sporo, bo budynek do najmłodszych nie należy. Umowa została już podpisana, a fachowcy wejdą na teren szkoły najpóźniej za dwa tygodnie.

Dyrekcja ostrowskiej „jedynki” musi zorganizować naukę i pracę tak, by remonty nie kolidowały ze codziennym życiem placówki. – Wyznaczymy klasy, które są wolne i do nich przeniesiemy lekcje z tych pomieszczeń, w których akurat będzie odbywał się remont. To jest niewątpliwie wielkie wyzwanie, ale mam nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy cel – mówi Dorota Grześkowiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

Odpowiednio do wartego ponad 11 mln remontu musi przygotować się też wykonawca inwestycji, z którym przedstawiciele miasta podpisali już umowę. – Będziemy wykonywać prace etapami. Trzeba powycinać odpowiednie piony, bo zbliża się okres grzewczy. To samo dotyczy instalacji elektrycznej i sanitarnej. Obiekt jest dość duży, dlatego trzeba to wszystko dobrze zaplanować – tłumaczy Zbigniew Warga, wykonawca inwestycji.

Przeprowadzenie robót budowlanych obejmuje: dostosowanie budynku do aktualnych wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych, termomodernizację i wymianę części instalacji. Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. – Jeśli chodzi o zabezpieczenie w materiały budowlane, to składa się na to kilka czynników. Po pierwsze jesteśmy uzależnieni od dostawców zewnętrznych np. od dostawców okien. Nie wiem też, co będzie z cenami, bo zaczyna to wszystko szaleć. Myślę jednak, że tak w 99% jesteśmy zabezpieczeni – informuje Zbigniew Warga.

Szkoła Podstawowa nr 1 jest jedną z ostatnich ostrowskich placówek oświatowych, które wymagają remontu. Na co dzień uczęszcza do niej ponad 530 uczniów. – Jest to wyczekiwany przez nas moment, bo było wiele przeszkód. Najpierw pandemia pokrzyżowała nam plany, potem te zawirowania w gospodarce. Dlatego to, że umowa została podpisana, bardzo nas cieszy – dodaje dyrektor placówki.

Inwestycja jest realizowana dzięki współfinansowaniu z pieniędzy Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa w ramach Programu Rozwój Lokalny, jako jedna z inwestycji projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Były wakacje nie było czasu na remont masakra proponuje aby uczniowie to zrobili w ramach zajęć praktycznych głupota do sześcianu żeby teraz dzieciakom w nauce przeszkadzac

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick