DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Budynek starostwa ma przynieść oszczędności. Ruszyła termomodernizacja

Po budynku urzędzie miejskim i Centrum Aktywności Lokalnej przyszedł, a także nowej siedzibie urzędu gminy przyszedł czas na kolejny. Rozpoczyna się remont budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. W planach jest docieplenie ścian, wytynkowanie, zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, a także wymiana oświetlenia.

Urzędnicy oszacowali, że koszt inwestycji wyniesie niemal 1,5 mln zł z czego 1,2 mln zł pochodzi z dotacji pozyskanej z funduszy unijnych. Reszta, a więc 0,3 mln zł ma pochodzić z budżetu powiatu. – Umowę na realizację tego zadania podpisaliśmy jeszcze w ubiegłym roku z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego. Wcześniej termomodernizacji poddane zostały nasze placówki. Na koniec przyszedł czas na zmiany w budynku naszego starostwa – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Remont ma potrwać do połowy 2023 roku i właśnie za kilka miesięcy mają być widoczne pierwsze oszczędności w postaci niższych rachunków za prąd.

– Głównym celem inwestycji jest poprawa efektywności energetycznej budynku starostwa poprzez produkcję energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji fotowoltaicznych o mocy 49 kW, spadek emisji gazów cieplarnianych, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej – wylicza Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym.

CZYTAJ TEŻ: Kogo szukają pracodawcy? Zobacz relację z targów pracy

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz