Remont Urzędu Miejskiego w Ostrowie dobiegł końca [ZDJĘCIA]

2
Fot. UM Ostrów
Zakończyły się prace przy modernizacji budynku ostrowskiego urzędu miejskiego. Prace trwały ponad rok. Budynek zyskał nową elewację i stolarkę okienno-drzwiową. Przeszedł też termomodernizację, dzięki której poprawiła się jego efektywność energetyczna. Zamontowano nowe sufity i folie UV na oknach. Inwestycja kosztowała blisko 4 mln zł, z czego prawie 2 mln pochodzą ze środków unijnych.

Po ponad roku zakończyły się prace remontowe w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek jest już po wszelkich odbiorach technicznych. Ostatnim etapem był montaż daszku przed wejściem do budynku.

Siedziba władz miasta została docieplona i otynkowana. Nowa elewacja będzie spójna z remontowaną obok salą sesyjną. Stare okna i drzwi wymieniono na nowe, zamontowano też nowe bramy garażowe. Na szybach od strony południowej, wschodniej i zachodniej naklejono folie UV. Na najwyższym piętrze zamontowano klimatyzację, a w pozostałej części budynku wentylację mechaniczną. Wszystkie korytarze i Referat Obsługi Mieszkańca mają nowe sufity. Budynek zyskał nowe oświetlenie ewakuacyjne i ledowe oświetlenie na korytarzach, klatkach schodowych i w sali obsługi.

– Duże wrażenie robi fragment z zegarem i herbem Ostrowa na frontowej ścianie urzędu miejskiego, a także podświetlany nocą ostrowski logotyp wraz z nazwą urzędu, który zamontowany został z dwóch stron. Cały budynek nabrał nowego charakteru, wygląda elegancko i nowocześnie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Na elewację budynku wróciła odrestaurowana tablica upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie.

Wykonawcą inwestycji była firma z Ostrowa Wielkopolskiego, której plac budowy przekazano pod koniec września ubiegłego roku. Dzięki dofinansowaniu możliwa była tak duża metamorfoza ostrowskiego urzędu. Koszt zakończonych prac wyniósł 3,7 mln zł, z czego 1,7 mln pochodzi z funduszy unijnych.

To kolejny ostrowski urząd, który może stać się wizytówką miasta. W poniedziałek, 19 sierpnia miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick