DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kogo szukają pracodawcy? Zobacz relację z targów pracy

Po czterech latach przerwy wróciła formuła targów pracy w Ostrowie Wielkopolskim. Zainteresowani znalezieniem lub zmianą pracodawcy mieszkańcy powiatu ostrowskiego mogli spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami ok. 30 firm. – W tym roku widzimy, że po stronie pracodawców jest bardzo duże zainteresowanie – podkreśliła Hanna Kornacka-Pawlak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Zainteresowanie pracodawców było spore, bo jak podkreślają, podczas tego typu targów można znaleźć pracowników na nieobsadzone posady. Chętnych do znalezienia zatrudnienia też nie brakowało. Z okazji do porozmawiania z przedstawicielami firm, skorzystali mieszkańcy w różnym przedziale wiekowym.

Prywatne przedsiębiorstwa zatrudniające od kilkunastu czy kilkudziesięciu osób przez państwowe instytucje oraz służby mundurowe zrzeszające tysiące pracowników przygotowały stoiska, by zainteresować swoimi usługami potencjalnych pracowników. – Mamy coraz większe limity na powołania, potrzebujemy coraz więcej ludzi, jest coraz więcej stanowisk. Powstała teraz dobrowolna służba zasadnicza, która przygotowuje do służby w wojsku. Szukamy nowych osób i ochotników jest coraz więcej – zaznaczył ppor. Damian Jankowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu.

Więcej w materiale wideo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz