Przed i po. Wygląd budynku Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski zmienił się nie do poznania [ZDJĘCIA]

9
Dawniej był tam Młodzieżowy Dom Kultury. Później budynek niszczał, szpecąc okolicę ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Wreszcie zainteresowały się nim władze gminy, które postanowiły przeprowadzić termomodernizację i przeprowadzić gruntowny remont. Dzisiaj budynek jest nie do poznania. Na wlkp24.info publikujemy zdjęcia obrazujące jego wygląd przed remontem i po. Różnica jest kolosalna.

Od niedawna budynek przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrwie Wielkopolskim wreszcie nie straszy. Do tej pory dawną siedzibę Młodzieżowego Domu Kultury można było określać w kategoriach ruiny, ale przeprowadzona termomodernizacja oraz gruntowny remont sprawiły, że budynek odzyskał dawny blask i… historyczne barwy, które wywołały swego czasu burzliwą dyskusję także na naszym portalu. – Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobrej kolorystyki, po wcześniejszych konsultacjach z plastykiem miejskim, dziś to jeden z najładniejszych budynków w tej części miasta – mówią przedstawiciele urzędu gminy.

Prace na zewnątrz budynku jak i w środku mają się ku końcowi. Ci, którzy pamiętają wnętrze dawnego MDK-u, wkrótce mogą go nie poznać. Sale baletowe zamieniono na biura, to samo zrobiono z pomieszczeniem, w którym znajdowała się scena. – Pomieszczenia dla wójta gminy, sekretarza oraz skarbnika zostały zaadoptowane na I piętrze. Zastępca wójta swoje biuro będzie miał na parterze. Urząd zyskał także przestronną i bardzo jasną salę konferencyjną. Ta mieści się na I piętrze. Będą z niej korzystać m.in. radni podczas obrad komisji – dodają.

Wkrótce remont ma przejść także plac wokół budynku. Właśnie ogłoszono przetarg, w którym ma zostać wyłoniony wykonawca robót. Docelowo ma tam powstać 16 miejsc parkingowych. Łączny koszt remontu ma wynieść ok. 2 mln zł. 737 tys. zł pochodziło z unijnego dofinansowania, a pozostałą część kwoty wyasygnowano z budżetu gminy. Urzędnicy mają się przenieść do nowej siedziby w sierpniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. Ładnie, a można wiedzieć kto remontował ten budynek ?
  Z tego co wróble w mieście ćwierkają, to firma remontująca ma spore zaległości u dostawców materiałów, prawda to ?
  Podobno już ludzie chodzą do wójta się skarżyć, prawda to ? możecie to sprawdzić ?

  • Niestety prawda!!!!!!! I tak to jest, że i tak budynek zostanie odebrany, a firmy pewnie nie jedna czekają za pieniędzmi….ale jak to bywa w polityce ręka rękę myje….

 2. Budynek może i ładnie wygląda, ale na ścianach jego znajdują się pieniądze firm ostrowskich, które dostarczyły towar na ten „piękny” budynek i jego remont. Towary do prac tak wewnątrz i na zewnątrz zostały nie zapłacone, i śmiech mnie bierze gdy słyszę, że budynek zostanie odebrany i pewnie zostanie zapłacone tej firmie wykonawczej. Polityka, ja Tobie, a Ty mi i się podzielimy…Najpierw niech pokażą całkowite rozliczenia z dostawcami a potem wypłata jeśli coś zostanie kwoty, bo najpierw dostawcy, a potem ta „firma”. Jak budynek zostanie odebrany to dostawcom pozostanie już tylko sądownie odzyskiwać pieniądze, a firma będzie się śmiała bo terminy i dni upływają, a oni jak nie płacą tak nie płacą… Skandal!!!! To się tylko do publicznej tv nadaje i od razu zamknięcie tej firmy z wszystkimi konsekwencjami.

 3. Nie rozumiem tych firm dostarczających, przecież nikt im nie kazał dawać towaru za darmo. W jakim oni świecie żyją. Sami są sobie winni, dzisiaj nikt przy zdrowych zmysłach nie idzie na takie układy. Jak dali to niech teraz się sądzą

  • Te firmy mają papiery na zapytania ofertowe od tej firmy. Mają oferty podpisane. Mają dokumenty wz podpisane i w końcu mają faktury podpisane. Czyli jak nie wiesz to nie pisz. Wszystko odbyło się tak jak powinno, oprócz zapłaty. Tą firmę można by zakwalifikować pod Prawo Karne jako kradzież lub w najlepszym wypadku wyłudzenia czy celowe oszukanie firm.

  • Człowieku to Ty się nie znasz, jak ktoś nie zabezpiecza się w dzisiejszych czasach chociażby poręczeniem lub gwarancją bankową to nie powinien robić interesów. Kto tu jest winny, samorząd, że miał umowę z wykonawcą, samorząd nie pospisywał umów z podwykonawcami aby odpowiadać za błędy wszystkich po drodze. Domyślam się ze to nie były dwa pędzle tylko co najmniej materiał za kilkadziesiąt tysięcy zł. Zawsze wszystko można sprowadzić do prostej odpowiedzi: To na pewno wina Tuska. Moim zdaniem temat jest prosty, kto robi interesy musi mieć łeb na karku i tyle. Jak ma umowy z wykonawcą to niech idzie do sądu i sprawa prosta.

 4. Rzeczywiście porównanie przed i po robi duże wrażenie. Pięknie się teraz prezentuje „nasz MDK”… chodziłam do niego na zajęcia przez wiele lat. Chciałabym zobaczyć jak teraz wygląda wewnątrz. Po zdjęciach widać jak bardzo się zmienił…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick