DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Brak transportu i podpisanej umowy. NFZ nakłada karę na szpital w Ostrzeszowie

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia ma w ostatnim czasie spore problemy. Wszystko związane jest ze śmiercią dwóch młodych kobiet w czasie jednego miesiąca. Życie straciła ciężarna 28-latka oraz 35-letnia matka. Decyzją starosty ostrzeszowskiego odwołana została rada nadzorcza placówki.

CZYTAJ TAKŻE: Powstanie historyczny mural. Jak będzie wyglądał?

Na jaw wychodzą jednak nowe informacje. Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na szpital karę w wysokości 30 tysięcy złotych. Okazuje się, że Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia nie posiadało karetki potrzebnej do transportu międzyszpitalnego. Umowa, którą szpital miał zawartą z placówką w Ostrowie Wielkopolskim została rozwiązana w lutym tego roku. – Szpital miał w obowiązku powiadomić Narodowy Fundusz Zdrowia o rozwiązaniu tej umowy. Nie zrobił tego, a my nie mieliśmy wiedzy, że szpital w tym momencie nie potrafi zapewnić transportu medycznego dla swoich pacjentów – mówi Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowa rada nadzorcza Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia zostanie wybrana lada dzień. – Trwają ostatnie rozmowy. To muszą być osoby, które mają wiedzę na temat szeroko pojętej służby zdrowia – informuje Zofia Witkowska, wicestarosta ostrzeszowski.

Napisz do autora

Komentarze (10)
 • E
  Ele

  wtorek, 15 września, 2020

  Dziwne,że poprzednia rada nadzorcza nie była związana z medycyną. Przedtem też ktoś ich zatwierdził, podpisał wybór. Prawda Pani/Panie Starosto?

  Odpowiedz
 • M
  M.

  wtorek, 15 września, 2020

  I znowu żeby coś się zmieniło musi wydarzyć się tragedia, jak zwykle Polak mądry po szkodzie. A właściwie skoro szpitale płacą składkę od odpowiedzialności związanej z błędami lekarskimi to niech rodziny występują o odszkodowania, chociaż te osierocone maluszki niech coś mają z tych konowałów….

  Odpowiedz
 • H
  Henryk

  wtorek, 15 września, 2020

  Nasz Ostrowski SOR jest też gówno warty.

  Odpowiedz
 • A
  ADAM

  wtorek, 15 września, 2020

  I DOPIERO MUSIAŁO DOJŚC DO TRAGEDI ŻEBY WYSZŁO TAKIE COĆ CHORY KRAJ CHORA POLSKA ………………….

  Odpowiedz
 • A
  A

  środa, 16 września, 2020

  faktycznie 30 tys i temat załatwiony. kpina i żenada.tyle jest warte ludzie życie ??!! między innymi brak transportu doprowadził do śmierci dwóch ludzi.

  Odpowiedz
 • D
  Dawid

  środa, 16 września, 2020

  30 000 zł ?? To jakaś kpina czy co ?
  Ten szpital powinno się zamknąć a budynek zburzyć żeby znów władz Ostrzeszowa nie podkusiło o otwarcie placówki medycznej. Trafić tam to już lepiej prosto na cmentarz niech wiozą bo tam i tak nie pomogą.

  Odpowiedz
 • J
  Januszek

  środa, 16 września, 2020

  @Dawid,
  od kiedy to budynek jest winny za błędy ludzkie?
  Winne są konkretne osoby i one powinny ponieść konsekwencje!
  Jedno nazwisko starosty ostrzeszowskiego wystarczy wymienić i rozliczyć tego pana.
  Gdyby miał honor, już dawno się do dymisji podać powinien!

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  środa, 16 września, 2020

  Pan starosta jest kompletnie oderwany od rzeczywistości . Pomijając tragedię tych rodzin zarządził badania w jednym z zakładów pracy na covida . Ściągnęli wszystkich pracowników nawet tych na zwolnieniach lub opiekuńczych w jednym dniu i pomieszczeniu . Porobili badania był jeden plus i wszystkich wysłali łącznie z rodzinami na kwarantannę . Brawa dla pana starosty.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz