Bitwa Warszawska 1920 – historia na murze

0
Atak kawalerii sowieckiej na polskie stanowisko obronne pod Warszawą. Rok 1920. Taką scenę historyczną przedstawia imponujący, biało-czerwony mural, który powstał na ścianie sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. Projekt wygrał otwarty konkurs na dofinansowanie w Ministerstwie Obrony Narodowej. Teraz jest już gotowy i wygląda imponująco - zobaczcie w materiale video.

20 dni zajęło artystom z konińskiej fundacji Street Light namalowanie ogromnego muralu na ścianie pleszewskiego Zespołu Szkół Technicznych. Potrzebne było 440 litrów farby, żeby szaro-bury mur ożył i przeniósł pleszewian sto lat wstecz. Projekt pod nazwą „Setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Historia na ścianie. Mural historyczny – PLESZEW wygrał konkurs organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wniosek opracowała Organizacja Rejonowa Ligi Obrony Kraju w Pleszewie w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym i Zespołem Szkół Technicznych.

Choć mural jest już gotowy, jego oficjalna prezentacja będzie miała miejsce podczas Święta Niepodległości, czyli podczas uroczystości zaplanowanych na 11. listopada.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick