Andrzej Grzyb „jedynką” na liście PSL-u w tzw. okręgu kaliskim?

3
Światło dzienne ujrzały nieoficjalne plany obsadzenia "jedynek" w Polskim Stronnictwie Ludowym w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, pierwsze miejsce w okręgu nr 36 miałby otrzymać Andrzej Grzyb.

Zdaniem dziennikarzy PAP-u, którzy opublikowali tę informację, dotychczasowy europoseł Andrzej Grzyb miałby otrzymać pierwszy numer na liście wyborczej do sejmu w jesiennych wyborach parlamentarnych. Polityk, który przez ostatnie lata zasiadał w Parlamencie Europejskim, w majowych wyborach nie otrzymał wystarczającej liczby głosów i nie uzyskał mandatu eurodeputowanego.

ZOBACZ TEŻ: Koalicja Obywatelska ogłosiła! Znamy „jedynki” w jesiennych wyborach do sejmu

Warto podkreślić, że jest on szefem wielkopolskich struktur partii. Jeśli doniesienia PAP-u potwierdzą się, nie powinno być to zaskoczeniem dla nikogo. Swoje plany na przyszłość Andrzej Grzyb zdradził kilka tygodni temu Telewizji Proart przy okazji otwarcia biura poselskiego Piotra Walkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Na pytanie, czy istnieje szansa, aby obaj od jesieni zasiedli w ławach sejmowych, odpowiedział: – Jeden z liderów użył bardzo obrazowego określenia, że żeby uzyskać sukces, trzeba gryźć trawę. Nie mówię o gryzieniu trawy, ale jeśli będzie odpowiednia determinacja, to wszystko jest możliwe.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Kogo PSL dzisiaj wogóle reprezentuje, bo chyba nie polską wieś. PSL zostawiło rolników samym sobie, a najlepszym przykładem jest gęsiarnia w Jankowie Przygodzkim.pani Walkowski kto jest inwestorem gęsiarni czyż nie ludzie powiązani z PSL. Mieszkańcy protestują a PSL się z nich śmieje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick