DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Babcia Basia z "M jak miłość" przyjedzie na Narodowe Czytanie

Choć wakacje dopiero się zaczynają, a Narodowe Czytanie dopiero na początku września, niektórzy już teraz mają się czym chwalić.

Początek września to – z literackiego punktu widzenia – ważny czas związany z Narodowym Czytaniem. Akcja mająca na celu upowszechnianie czytelnictwa i sięganie po polskie klasyki literatury istnieje już od ponad dekady i cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Pracownicy bibliotek często stają na głowie, aby stworzyć niezapomniane widowiska przy okazji czytania fragmentów książek, a w obchody włączają się także aktorzy.

Jedną z przedstawicielek tego zawodu, która aktywnie uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach jest Teresa Lipowska – odtwórczyni m.in. roli babci Teresy z serialu „M jak miłość”. Znana i kochana przez widzów kilku pokoleń, doceniana przez krytyków i specjalistów od teatru i kina.

Aktorka już za kilka tygodni przyjedzie do Jarocina, aby wziąć udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania i sięgnie po „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Przedstawiciele Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin już teraz poinformowali o tym wydarzeniu. Bezpośrednio po czytaniu odbędzie się spotkanie z naszą gościnią. Zapraszamy do rezerwowania sobie już dziś czasu w piątek, 6 września o godzinie 18.00 w Kamienicy Kultury w Jarocinie” – informują w internetowym zaproszeniu.

Wstęp na spotkanie i Narodowe Czytanie będzie darmowy, ale obowiązują wejściówki, które będzie można odebrać od 26 sierpnia właśnie w Kamienicy Kultury znajdującej się na jarocińskim Rynku.

W poprzednich latach przy okazji tej akcji południową Wielkopolskę odwiedzali inni znani aktorzy: Robert Gonera, Małgorzata Lewińska czy Joanna Moro.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz