Apel do mieszkańców Południowej Wielkopolski

0
Apel do wszystkich mieszkańców Południowej Wielkopolski o przekazywanie do zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu pamiątek rodzinnych w postaci dokumentów, zdjęć, plakatów i afiszy, nawiązujących tematycznie do wydarzeń 1918 r.

Archiwum Państwowe w Kaliszu planuje organizację wyjątkowej ekspozycji w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W kręgu naszych zainteresowań jest teren Wielkopolski Południowej (ówczesne powiaty: kaliski, krotoszyński, ostrowski, odolanowski, koźmiński, pleszewski, kępiński, ostrzeszowski, jarociński) z okresu od kwietnia do końca 1918 r.

W związku z powyższym kierujemy apel do wszystkich mieszkańców ww. terenu o przekazywanie do zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu pamiątek rodzinnych w postaci dokumentów, zdjęć, plakatów i afiszy, nawiązujących tematycznie do wydarzeń 1918 r.

Dzięki darczyńcom w minionych latach udało nam się pozyskać wiele interesujących i niepowtarzalnych archiwaliów, a tym samym nie tylko uchronić je od zapomnienia, ale także udostępnić je wszystkim zainteresowanym. Osoby, które chciałyby tchnąć w swoje pamiątki rodzinne drugie życie i rozpowszechnić wiedzę o dokonaniach swoich przodków, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego (tel. 62 767 10 22, e-mail: sekretariat@archiwum.kalisz.pl).

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick